Za nami Kurs Kadry Kształcącej I stopnia

Kurs Kadry Kształcącej I stopnia już za nami! Przełom roku 2018/19, dwa biwaki, uczestnicy – instruktorki i instruktorzy reprezentujący zarówno hufce Chorągwi Gdańskiej (Czarna Woda, Gdańsk-Śródmieście, Gdańsk Portowa, Gdańsk Wrzeszcz-Oliwa, Lębork, Malbork, Miastko, Rumia, Starogard Gdański, Sopot), jak i te spoza naszego województwa: Bochnia, Elbląg, Kraków-Nowa Huta, Warmiński oraz Wrocław – w sumie 24 osoby, które zdecydowały się poznać tajniki kształceniowego świata.

Na pewno nie wszystkie, ale te, które postanowili im przekazać instruktorzy szkoły: Komendant hm. Łukasz Kochowski, phm. Weronika Nadzikiewicz oraz phm. Tomek Papaj. Pierwszy biwak był czasem na poznanie – nowych znajomych, zastępowych, oczekiwań, dokumentów niezbędnych w pracy, osobowości harcerskich, kształceniowych ekspertów oraz tego, że nie ma sytuacji na tyle trudnych, aby nie można było ich rozwikłać.

Przełom roku uczestnicy poświęcili na przygotowanie kursu przewodnikowskiego, a efekty swojej pracy zaprezentowali już w pierwszym dniu drugiego biwaku, który odbył się w miniony weekend w gdańskim Domu Harcerza. W kolejnych dniach mogliśmy przyjrzeć się SZEROKO pojętej etyce osób zajmujących się kształceniem oraz przećwiczyć JAKOŚĆ warsztatu pracy pod okiem specjalistów z komendy naszej szkoły.

Wróciliśmy do domów i przyszła pora, aby kursowe przemyślenia, wnioski i inspiracje przełożyć na praktykę w środowiskach.

Kadro Kształcąca – powodzenia!
życzy Komenda Kursu oraz wspierający nas instruktorzy, którym jeszcze raz serdecznie dziękujemy: hm. Mariola Mazerska, hm. Monika Michna, hm. Patrycja Błoch, hm. Weronika Pyda-Ledwoń, phm. Kamila Kubista, pwd. Roksana Nadzikiewicz.

Z harcerskim pozdrowieniem,
phm. Tomasz Papaj