Za nami XXXV Rajd Rodło oraz kolejne Święto Chorągwi Gdańskiej ZHP

Kategorie:
Data publikacji:

Co roku zbieramy się, by wspólnie zakończyć Rajd Rodło oraz wziąć udział w Święcie Chorągwi – w tym roku spotkaliśmy się 26 maja 2019 r. w Miastku. Dzień rozpoczął się przemarszem ulicami miasta, w którym wzięła udział Komenda Chorągwi Gdańskiej, poczty sztandarowe hufców oraz wszystkie trasy rajdowe. Przemarsz zakończył się na Kaczym Dołku, gdzie odbył się uroczysty Apel Chorągwi oraz harcerski piknik.

Podczas apelu zostały ogłoszone wyniki współzawodnictwa na poszczególnych trasach, nie obyło się także bez podziękowań dla komendantów tras oraz całego sztabu Rajdu Rodło za ogrom pracy włożony w organizację tego chorągwianego wydarzenia. Wyłoniono  najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu, a Harcerski Krąg Seniorów „Korzenie” wręczył Hufcowi ZHP Miastko replikę tablicy znajdującej się na Domu Harcerza upamiętniającą hm. Marię Hrabowską, ich patronkę. Wręczono także odznakę „Przyjaciel Chorągwi Gdańskiej” panu Januszowi Gawrońskiemu, dyrektorowi miasteckiego Domu Kultury.

Bardzo dziękujemy za przybycie naszym gościom: Pani Danucie Karaśkiewicz – Burmistrzowi Miastka, Panu Dawidowi Warsińskiemu – Komendantowi Komisariatu Policji w Miastku, Panu Krzysztofowi Załusce – Nadleśniczemu Nadleśnictwa Trzebielino oraz wszystkim instruktorom chorągwi, którzy wzięli udział w wydarzeniu.

Po apelu nadszedł czas na zabawę oraz świętowanie. Podczas pikniku uczestnicy mieli możliwość skorzystania z takich atrakcji jak karuzela, dmuchany plac zabaw oraz ślizgawka, malowanie twarzy czy pokaz doświadczeń chemicznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także fotobudka. Oprócz tego na stoiskach hufców można było również zagrać w wielkoformatowego Twistera albo stworzyć balonowe zwierzątka. W namiocie Zespołu Zagranicznego Chorągwi Gdańskiej uczestnicy mieli możliwość nauczyć się kilku słów po ukraińsku, upleść swój własny suwak i obejrzeć mundury skautowe z różnych państw.

W międzyczasie odbył się także Turniej Komend Hufców. W rywalizacji wzięło udział osiem hufców – ich reprezentacje wykonywały zadania sprawdzające między innymi spryt, zręczność czy umiejętność pracy w zespole. Gratulujemy Komendzie Hufca Gdańsk-Portowa, która zajęła pierwsze miejsce!

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
phm. Aleksandra Guzik
Rzeczniczka prasowa
Chorągwi Gdańskiej ZHP

Działanie sfinansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności hufców

Start Hufca Starogard Gdański

Hufiec ZHP Starogard Gdański rozpoczął rok harcerski biwakiem w Pelplinie, który odbył się w dniach 11-13.10.2019. Drużyny dzielnie pokonywały różnego rodzaju zadania i rywalizowały o

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl