Zakończył się Kurs Kadry Programowej i Namiestników „Argonauci”

Kategorie:
Data publikacji:

Agronauci znaleźli srebrne runo!

Zakończył się Kurs Kadry Programowej i Namiestników „Argonauci” organizowany w ramach Jesiennej Akcji Kształceniowej Macierzystej Akademii Kształcenia. Uczestnikami kursu byli instruktorzy z 11 hufców z całej Polski. Na przełomie listopada i grudnia Argonauci spotkali się w Domu Harcerza w Gdańsku, zaś wraz z początkiem roku wyruszyli na mityczną wyspę Lemnos… czyli naszą Wyspę Sobieszewską.

Kurs KPiN przygotował uczestników do pełnienia funkcji programowców i namiestników. Wśród antycznej obrzędowości znalazły się zajęcia poświęcone dokumentom ZHP, analizie i ewaluacji oraz ćwiczenia z udzielania wsparcia programowo-metodycznego i informacji zwrotnej. Nie zabrakło także utrwalania wiedzy na temat wszystkich metodyk, specjalności, pozyskiwania środków, a także realizowania, propagowania i tworzenia propozycji programowych. Kursanci zgłębiali tajniki budowania zespołów programowych i namiestnictw, superwizji, czyli skutecznej techniki pomagania drużynowym, tworzenia wydarzeń hufcowych w oparciu o jego potrzeby.

Czas spędzony na wyspie Lemnos dostarczył wszystkim mnóstwo inspiracji, motywacji i nowej wiedzy oraz umiejętności.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
phm. Agata Szewczyk HO
Hufiec Gdańsk-Portowa
Uczestniczka kursu

 

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności Chorągwi

XVII Mistrzostwa Pływackie

Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Gdańskiej ZHP.Znowu.To już XVII edycja.Ta sama lokalizacja, ci sami organizatorzy, ta sama pizza. Odgrzany kotlet? Absolutnie nie!Mimo stałych elementów w tym roku

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl