Zakończył się Kurs Kadry Programowej i Namiestników „Argonauci”

Agronauci znaleźli srebrne runo!

Zakończył się Kurs Kadry Programowej i Namiestników „Argonauci” organizowany w ramach Jesiennej Akcji Kształceniowej Macierzystej Akademii Kształcenia. Uczestnikami kursu byli instruktorzy z 11 hufców z całej Polski. Na przełomie listopada i grudnia Argonauci spotkali się w Domu Harcerza w Gdańsku, zaś wraz z początkiem roku wyruszyli na mityczną wyspę Lemnos… czyli naszą Wyspę Sobieszewską.

Kurs KPiN przygotował uczestników do pełnienia funkcji programowców i namiestników. Wśród antycznej obrzędowości znalazły się zajęcia poświęcone dokumentom ZHP, analizie i ewaluacji oraz ćwiczenia z udzielania wsparcia programowo-metodycznego i informacji zwrotnej. Nie zabrakło także utrwalania wiedzy na temat wszystkich metodyk, specjalności, pozyskiwania środków, a także realizowania, propagowania i tworzenia propozycji programowych. Kursanci zgłębiali tajniki budowania zespołów programowych i namiestnictw, superwizji, czyli skutecznej techniki pomagania drużynowym, tworzenia wydarzeń hufcowych w oparciu o jego potrzeby.

Czas spędzony na wyspie Lemnos dostarczył wszystkim mnóstwo inspiracji, motywacji i nowej wiedzy oraz umiejętności.

Z harcerskim pozdrowieniem,
phm. Agata Szewczyk HO