Zapraszamy na Rajd Rodło!

Kategorie:
Data publikacji:
Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP organizuje kolejną edycję największego pomorskiego rajdu harcerskiego – XIX Rajd Rodło. W dniach 23-26 maja 2013 r. harcerze będą wędrować szlakami Ziemi Kociewskiej. Wszyscy spotkają się w grodzisku w Owidzu i na apelu kończącym przedsięwzięcie w Starogardzie Gdańskim. 

Uczestnicy mają do wyboru program wędrówek odpowiedni dla swojej grupy wiekowej i zainteresowań. Zastępy, drużyny, szczepy i hufce mogą też stworzyć swoją indywidualną trasę. Po raz pierwszy jedna z tras przygotowywana jest dla harcerzy akademików. W programie rajdu m.in.: kajakarstwo, ratownictwo, ekologia i oczywiście wędrowanie!

25 maja 2013 roku o godz. 18.30 w grodzisku w Owidzu uczestnicy rajdu spotkają się, by uczestniczyć w pokazach rycerskich, grach i zabawy zręcznościowych, konkursach oraz koncercie. O godzinie 20.00 zasiądą przy tradycyjnym harcerskim ognisku. Następnego dnia o godzinie 12:00 na starogardzkim rynku odbędzie się uroczysty apel podsumowujący, który zakończy imprezę.

Harcerski Rajd RODŁO to tradycyjne przedsięwzięcie Chorągwi Gdańskiej ZHP organizowane od 1984 roku przez środowiska harcerskie. Celem rajdu jest propagowanie idei wędrowania po ziemi pomorskiej, poznawanie jej piękna. Chodzi też oczywiście o to, aby spotkać się w niepowtarzalnej atmosferze w harcerskim gronie.

Rajd organizowany jest przy współudziale finansowym Gminy Miejskiej Starogard Gdański.


phm. Janosz Józefczyk
Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP


Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności

Skarpetki dla Świętego Mikołaja!

Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę nowych skarpetek  dla osób potrzebujących. Skarpetki przekażemy do Stowarzyszenie Opiekuńczo- Resocjalizacyjne „Prometeusz”. Gdyby każda osoba z Chorągwi Gdańskiej przyniosła jedną

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl