Zaślubiny Polski z Bałtykiem

Roku Pańskiego 1920, 10 lutego Wojsko Polskie z generałem Józefem Hallerem na czele objęło na wieczne posiadanie polskie morze” – głosi pamiątkowy napis na brzegu w Pucku.

Morski Hufiec Puck zaprasza na huczną celebrację 99. rocznicy tego wydarzenia i wzięcie udziału w Zlocie Zaślubinowym w terminie 8–10 lutego. Uczestnicy będą mieli okazję razem z generałem Hallerem i innymi postaciami z tamtych czasów podjąć próbę  odzyskania Pomorza dla Polski i symbolicznie zaślubić Niepodległą z Morzem (chociaż tak naprawdę była to Zatoka). Zgłoszenia trwają do 31.01.2019 r.

Zapraszamy na fanpage Zlotu, na którym znajdziecie ciekawostki z tego okresu.

Więcej informacji o samym Zlocie: tutaj.