Zbiórka naborowa do Drużyny Reprezentacyjnej

Drużyna Reprezentacyjna Chorągwi Gdańskiej ZHP zaprasza na zbiórkę naborową!

Dla kogo? Dla harcerek i harcerzy, którzy:
✔️ aktywnie działają w swoich drużynach i w hufcach naszej chorągwi,
✔️ mają min. 14 lat i złożone Przyrzeczenie Harcerskie.

Zbiórka będzie oparta o ćwiczenia musztry. Nie zapomnijcie o pełnym umundurowaniu i wodzie do picia!

Co to jest Drużyna Reprezentacyjna?
To jednostka, która działa bardzo podobnie do wojskowych jednostek reprezentacyjnych. Zadaniem członków tej drużyny jest godny udział w uroczystościach państwowych, samorządowych i patriotycznych. Wystawiają posterunki honorowe, poczet sztandarowy chorągwi, uczestniczą w apelach i defiladach. Poza tym pełnią także służby w czasie wydarzeń chorągwianych. W tej specjalności ważne są: karność, umiejętności związane z musztrą i ceremoniałem, dbanie o wygląd i umundurowanie.