Ziemia z Westerplatte na Podhalu

Kategorie:
Data publikacji:

W piątek na Westerplatte, dzięki uprzejmości Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej na Westerplatte – Instruktorzy Hufca ZHP Gdańsk-Portowa im. Obrońców Westerplatte przygotowali a następnie przekazali symboliczną część ziemi z Westerplatte, z pobliża Wartowni nr IV i placówki „Elektrownia” – harcerzom z Hufca Podhalańskiego.

Dziś urna z tą ziemią została, w trakcie uroczystości odzyskania niepodległości, wmurowana w Miejscu Pamięci Narodowej przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Tak oto, dzięki harcerzom z dwóch końców Polski, ziemia z Westerplatte od dziś znajduje się także na Podhalu.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
hm. Artur Lemański
Komendant
Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk-Portowa

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności Chorągwi

Gdańska miłuje przyrodę!

Chorągiew Gdańska razem z nowopowstałym Zespołem ds. Etyki Środowiskowej ogłasza konkurs pod tytułem „Gdańska miłuje przyrodę” czyli wielki #TrashTagChallange! 🌱Wyzwanie to polega na posprzątaniu zabrudzonego

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl