Zlot kadry ZHP Chorągwi Gdańskiej 2024
„Kurs na Gdańską”

Przed nami kolejne wyjątkowe wydarzenie: trzy dni blisko natury na pięknej HBO Czernica, w gronie członków i członkiń naszej chorągwi… Zapraszamy na Zlot kadry Chorągwi Gdańskiej ZHP! 

Zlot będzie świetną okazją do wspólnej wymiany doświadczeń oraz pogłębienia i nawiązania współpracy z instruktorkami i instruktorami z całej chorągwi. Chcemy jednak, aby pozwolił Wam nie tylko podnieść kompetencje przydatne w harcerskich i instruktorskich działaniach, ale by stał się przestrzenią, w której będziecie mogli poczuć przepływ wynikający z braterstwa, odzyskać równowagę ducha i odnaleźć spokój wynikający z kontaktu z przyrodą.

Termin: 24-26 maja 2024 r.
Miejsce: HBO Czernica

Zgłoszenia

Zgłoszenia odbędą się poprzez ankietę zgłoszeniową.

  • Start: 1 marca 2024 r.
  • Koniec: 23 kwietnia 2024 r.

Program

Zapraszamy na przygodę, która zapewni nie tylko moc wspomnień, ale także nowe umiejętności, doświadczenia i wiedzę, którą wykorzystasz w swojej pracy instruktorskiej. W piątek odbędą się ogniska instruktorskie, podczas których podejmiemy wspólne rozmowy na tematy bliskie naszej pracy instruktorskiej. Sobotni program zlotu jest podzielony na dwa moduły:

  • Moduł 1 dotyczy podnoszenia kompetencji.
  • Moduł 2 to FUN!

W module 1 odbędą się warsztaty w dwóch kategoriach: zajęcia podnoszące kompetencje kierowane do drużynowych i przybocznych oraz zajęcia podnoszące kompetencje kierowane do instruktorów działających na poziomie szczepów, hufców, chorągwi czy całej organizacji.

Moduł 2 będzie się skupiał na aktywnym odpoczywaniu i szukaniu nowych pasji. Jesteś ciekawy/-a świata i chcesz dowiedzieć się czegoś nowego? Być może szukasz chwili wytchnienia, spokoju? A może zupełnie w drugą stronę: potrzebujesz zajęć, które trochę Cię rozruszają i dodadzą energii? To wszystko znajdziesz w naszej ofercie warsztatów FUN

piątek

sobota, moduł 1 – warsztaty podnoszące kompetencje
(przewiń, żeby zobaczyć wszystkie)

Poprzedni
Następny

sobota, moduł 2 – FUN
(przewiń, żeby zobaczyć wszystkie)

W magicznej, zlotowej krainie strudzeni adepci sztuk magiczno-harcerskich będą mogli zażyć odpoczynku i rozrywki podczas FUNu. 
Jeśli zadajecie sobie pytanie, jakie rodzaje zajęć tam znajdziecie, śpieszymy z odpowiedzią!

Poprzedni
Następny

Komenda Zlotu Kadry ZHP Chorągwi Gdańskiej 2024 „Kurs na Gdańską”

hm. Mariola Mazerska 
Matka Ziemia 

hm. Mariola Mazerska – Komendantka Zlotu Kadry 2024, w terminologii zlotowej „Matka Ziemia”. 

Kieruję twórczymi instruktorami Chorągwi Gdańskiej, by zaopiekować uczestników zlotu i zagwarantować nam wszystkim ciekawy program. 

hm. Joanna Brudzyńska 
Mistrzyni Ognia i Hajsu
 

Na zlocie zadbam o trening umysłowy uczestników podczas wieczornych ognisk, w trakcie których będzie możliwość wymiany poglądów, myśli i instruktorskiego spojrzenia na ZHP w otoczeniu pięknej przyrody Borów Tucholskich. Ponadto zajmę się finansami – tak, żeby księgowość była zadowolona. 

hm. Zofia Cebula 
Czarodziejka Wsparciuszka
 
 

Jako szefowa Zespołu Wsparcia Metodycznego Chorągwi Gdańskiej zadbam o to, aby nasi drużynowi i przyboczni podczas Zlotu mieli okazję podnosić swoje kompetencje. Wspólnie, już po raz drugi, obierzemy kurs na gdańską i odczarujemy wsparcie metodyczne. Metodyki i metodyczna praca na każdym szczeblu organizacji to nie żadna czarna magia, a raczej eliksir stworzony z samych dobroci – zaklęcie wyczarowujące dobre harcerstwo! Wiem, co mówię – wszak jestem chemikiem z wykształcenia, więc magiczne płyny to moja specjalność. 

phm. Julia Franceson 
Dzwoneczek Wsparciuszek
 
 

Cześć! Nazywam się Julia Franceson i na zlocie z radością pełnię rolę prawej ręki Zofii Cebuli w zakresie programowym dla drużynowych i przybocznych. Na co dzień działam w metodyce starszoharcerskiej w chorągwianym Zespole Wsparcia Metodycznego, a także należę do hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich i Zespołu Kadry Kształcącej Hufca Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa. Nie mogę się doczekać zlotu, aby spędzić razem czas i wspólnie stworzyć niezapomniane chwile! 

Do zobaczenia w Czernicy! 

hm. Kamila Kubista 
Gandalfina
 

Jako przedstawicielka Macierzystej Akademii Kształcenia zrobię wszystko, by uczestnicy zlotu wrócili do domu mądrzejsi i bogatsi o nowe umiejętności. (Samo)kształcenie instruktorów to proces, który nigdy się nie kończy, chcemy więc zapewnić wam miejsce, gdzie możemy wspólnie zdobywać wiedzę przydatną w działalności harcerskiej i życiu prywatnym.

hm. Weronika Nadzikiewicz 
Królowa FUNu 

To już druga edycja Zlotu Kadry, podczas którego będę „Królową FUNu”, czyli – poważnie mówiąc – zarządzam tą częścią zlotu, w której macie dobrze się bawić! Na potrzeby popołudniowych i wieczornych zajęć w sobotę szukamy dla Was z moim zespołem pomysłów na ciekawe spędzanie czasu, aktywny wypoczynek, relaks i rozwój. Z zawodowego doświadczenia (a jestem psycholożką) wiem, jak ważna jest równowaga w życiu i poukładanie tego, co mamy w głowie, dlatego zależy mi, żeby FUN był dla Was okazją do zrobienia czegoś dla siebie i (być może) odkrycia nowej pasji. 

hm. Agnieszka Szlosowska 
Księżniczka FUNu 

Nazywam się Agnieszka Szlosowska, chociaż bardziej znana jestem pod ksywą „Muka”. Wstępując do Komendy Zlotu, stałam się współorganizatorką bloku zajęć pod nazwą FUN – z miłości do inspirowania, rozwijania i dbania o potrzeby. Razem z Werą staram się, aby każdy znalazł tam przestrzeń dla siebie i żeby zadowoleni wrócili zarówno uczestnicy, jak i kadra 🙂 

hm. Ewa Deręgowska 
Bogini Chillu

Jeśli będziecie potrzebować trochę wytchnienia, znajdziecie ją w naszej zlotowej Strefie Chill, do której serdecznie zapraszamy!  

hm. Aleksandra Guzik-Kobiela 
Rusałka Promocjuszka

Cześć, tu Rusałka Promocjuszka! 

Na co dzień pełnię funkcję szefowej zespołu komunikacji i promocji naszej chorągwi, a przez najbliższe tygodnie będę pilnowała, by docierały do Was wszystkie informacje o zlocie. A potem wraz z moim zespołem zadbam o to, żebyśmy po powrocie mieli wspaniałą pamiątkę – no i żeby ci, którzy z nami nie pojadą, trochę nam pozazdrościli super weekendu. 

Do zobaczenia na Zlocie Kadry 2024! 

phm. Martyna Zakrocka 
Mistrzyni Run

Cześć, mam na imię Martyna i jako Mistrzyni Run wezmę pod swoją opiekę Biuro Zlotu. Postaram się, aby każdy wiedział, co, gdzie i jak. 

CO w trawie piszczy, czyli jaki jest rozkład naszego Zlotu, GDZIE się zarejestrować i rozłożyć swój namiot, a gdzie odnaleźć kawę i JAK odpowiedzieć na wszystkie ważne pytania dla Was. Nie mogę się już doczekać, kiedy spotkamy się na miejscu, zaraz przy bramie Zlotu.

phm. Tomasz Oleś
Wiedźmin

Jako oboźny zlotu dopilnuję, by wszystko działo się we właściwym miejscu oraz czasie dla właściwych osób. W naszej współpracy cenię sobie staranność i punktualność. Jeśli coś robimy, to róbmy to na 110%! W trakcie Zlotu, miejsce w którym będziemy spędzać czas, stanie się naszym „harcerskim domem”. Pomogę Wam o nie zadbać jak o swój własny. 

Działanie dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego.

Zakwaterowanie i wyżywienie współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Program Fundusz Młodzieżowy na lata 2022–2033 – dotacja „Dumni jak PAW!”

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik-Kobiela  aleksandra.guzik-kobiela@zhp.net.pl