Zlot Kadry ZHP zakończony

Kategorie:
Data publikacji:
Ponad 300 harcerzy i harcerek uczestniczyło podczas Zlotu Kadry ZHP w Leśnej Hucie w trzech formach szkoleniowych dostosowanych do funkcji, które pełnią w organizacji. Drużynowi i przyboczni uczestniczyli w Zlocie Drużynowych wszystkich metodyk – zuchowej, harcerskiej, starszoharcerskiej i wędrowniczej, a instruktorzy mogli wybierać spośród warsztatów Letniej Akademii Szkoleniowej oraz zajęć na Zlocie Kadry Wspierającej.

Każdy z uczestników miał okazję być na sześciu czterogodzinnych warsztatach, a wieczorami spędzić czas przy dźwiękach szant w tawernie żeglarskiej zorganizowanej przez Centrum Wychowania Morskiego ZHP, skosztować oscypków z Polany Głodówka w kawiarence podróżniczej, którą zaaranżował Hufiec Podhalański ZHP, do nocy grać w „salonie gier” w przeróżne gry strategiczne czy pójść na koncerty. Zlot zakończyły ogniska oraz fireshow.

ZHP wszechstronnie wychowuje młodego człowieka i skupia się na tym, by cele te osiągać nowoczesnymi metodami z poszanowaniem wypracowanych przez lata wzorców. Dlatego myśl przewodnia zlotu to "Kreatywność + Innowacja = Nowa Jakość". Innowacja ma służyć wypracowaniu nowoczesnych narzędzi do pracy w drużynie oraz na każdym innym poziomie organizacji. Kreatywność to odnalezienie nowych obszarów harcerskiej działalności, które pozwolą rozwinąć skrzydła twórczości każdemu, kto pracuje na rzecz rozwoju młodych ludzi – harcerzy. Nową jakość organizatorzy zlotu interpretują jako spełnianie wymagań. Dzięki niej harcerstwo ma odpowiedzieć na potrzeby środowiska i stworzyć standardy, odpowiadające wymaganiom dzisiejszego świata.

Więcej na: http://zlotkadry.zhp.pl/ i https://www.facebook.com/zlotkadry

phm. Marta Bednarska
instruktorka ds. promocji i informacji 3. Zlotu Kadry ZHP

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl