Święto Chorągwi Gdańskiej ZHP

Zakończeniem tegorocznego Rajdu Rodło oraz 55. Spartakiady Harcerskich Drużyn Wodnych i Żeglarskich był apel i Święto Chorągwi. W niedzielę wszyscy uczestnicy i uczestniczki tras rajdowych oraz Spartakiady wraz z instruktorami i instruktorkami chorągwi oraz zaproszonymi gośćmi spotkali się w Garczynie by świętować kolejny rok naszej działalności.

Podczas apelu zostały wręczone dwa odznaczenia:

• ks. hm. Arkadiusz Ćwikliński, kapelan Chorągwi Gdańskiej ZHP otrzymał Srebrny Krzyż za Zasługi dla ZHP;
  • st. bryg. Piotr Socha, Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, otrzymał tytuł Przyjaciela Chorągwi Gdańskiej ZHP.

Po zakończeniu apelu rozpoczęła się „festiwalowa” część Święta Chorągwi, podczas której uczestnicy i uczestniczki mogły skorzystać z wielu atrakcji. Odbył się też tradycyjny turniej komend hufców, podczas którego instruktorzy i instruktorki z każdego z naszych hufców mogli zmierzyć się wspólnie z różnymi wyzwaniami. W tym roku w turnieju zwyciężył Hufiec ZHP Kościerzyna.

Dziękujemy instruktorom i instruktorkom zaangażowanym w organizację Święta Chorągwi, Rajdu Rodło oraz Spartakiady. Wyrazy wdzięczności kierujemy też do ratowników i ratowniczek Inspektoratu Ratowniczego oraz Inspektoratu Harcerskiej Służby Zabezpieczenia. Dziękujemy za profesjonalną troskę i działanie na rzecz naszego bezpieczeństwa.

fot. Sara Ejsmont / ZHP

Działanie dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

Działanie dofinansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.