O Chorągwi Gdańskiej

Chorągiew Gdańska jest regionalną jednostką Związku Harcerstwa Polskiego, działającą na terytorium Województwa Pomorskiego. Kieruje się w swoich działaniach misją ZHP, którą jest wychowanie młodego człowieka – wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowanie charakteru przez stawianie mu wyzwań.

Chorągiew Gdańska ZHP zrzesza ponad 6 tys. zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów działających w 19 hufcach (Bytów, Czarna Woda, Gdańsk-Portowa, Gdańsk-Śródmieście, Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa, Gdynia, Kartuzy, Kościerzyna, Kwidzyn, Lębork, Malbork, Miastko, Puck, Rumia, Sopot, Starogard Gdański, Tczew, Wejherowo, Ziemi Słupskiej).

Wychowanie realizowane jest w organizacji przede wszystkim w podstawowych jednostkach organizacyjnych – gromadach zuchowych i drużynach harcerskich, starszoharcerskich i wędrowniczych
, które wchodzą w skład ww. hufców.

Chorągiew Gdańska ZHP realizuje swoją misję organizując m.in.:

• wypoczynek dzieci i młodzieży (kolonie zuchowe, obozy harcerskie stacjonarne i wędrowne, obozy specjalnościowe – głównie żeglarskie),
  • przedsięwzięcia kulturalne (festiwale, przeglądy, konkursy),
  • przedsięwzięcia turystyczne (rajdy, wyprawy, rejsy morskie i śródlądowe, spływy kajakowe),
  • przedsięwzięcia sportowe (turnieje, igrzyska, regaty żeglarskie),
  • kształcenie specjalistyczne (np. kursy instruktorskie, żeglarskie).

Celem organizacji jest ponadto służba regionowi, poznawanie jego piękna, historii i teraźniejszości, zachęcanie młodego pokolenia mieszkańców do aktywnego działania na jego rzecz i wiązania z nim swoich planów życiowych.

HYMN CHORĄGWI GDAŃSKIEJ ZHP
Hymn do Bałtyku

muzyka: Feliks Nowowiejski
słowa: Stanisław Rybka – Marius

Wolności słońce pieści lazur, (G) C G F C
łódź nasza płynie w świata dal. F d F G
Z okrętu dumnie polska flaga  C G F C
uśmiecha się do złotych fal.  e H e

ref.
I póki kropla jest w Bałtyku  G C G
polskim morzem będziesz ty, G C D G
bo o Twe wody szmaragdowe a D G C
płynęła krew i nasze łzy.  F C G C

bo o Twe wody szmaragdowe  a D G C
płynęła krew i nasze łzy. a F C G C

Link do pobrania wersji mp3:
www.dropbox.com/s/9ccj157a84bwac0/Hymn%20do%20Ba%C5%82tyku.mp3?dl=0

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.