Bazy obozowe

OŚRODKI CAŁOROCZNE

 

Dom Harcerza w Gdańsku

Adres: ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk
Komendant: hm. Artur Glebko
Numer telefonu: 58 301 36 21, 58 301 49 36
Strona www: www.domharcerza.pl
 

Dom Harcerza położony jest w centrum Starego Miasta Gdańska, co jest niewątpliwie jedną z największych jego zalet. W pobliżu znajdują się wszystkie najważniejsze i najwspanialsze zabytki Gdańska – Ratusz, Bazylika Mariacka, Dwór Artusa, Dom Uphagena, a także urzędy, teatry, kina, galerie. Oferujemy noclegi i wyżywienie dla grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych, sale na konferencje, szkolenia, warsztaty, zajęcia świetlicowe. Posiadamy specjalną ofertę dla harcerzy i osób studiujących zaocznie.

 

 

Harcerski Ośrodek Morski w Pucku

Adres: ul. Żeglarzy 1, 84-100 Puck

Komendant: hm. Sławomir Dębicki
Numer telefonu: 58 673 21 50
Adres email: hom@hompuck.org
Strona www: www.hompuck.org
 

Ośrodek żeglarski nad Zatoką Pucką. Regaty, szkolenia żeglarskie i motorowodne, imprezy rekreacyjne. Noclegi w Pucku, dla osób indywidualnych i grup.

Harcerska Baza Obozowa Leśna Huta

Adres: Leśna Huta 4, 83-262 Czarna Woda
Komendant: pwd. Jakub Starostka
Numer telefonu: 58 587 82 94, 512 582 592

Budynek bazy jest świeżo odnowiony- klimatyczna sala kominkowa i stołówka całe w drewnie, w pełni wyposażona kuchnia i schludne sanitariaty, a na górze 45 miejsc noclegowych. Na polu namiotowym może pomieścić się do 200 osób. Przed budynkiem bazy znajduje się także miejsce ogniskowe.

 

BP HOSTEL Gdynia, Stanica Hufca ZHP Gdynia im. Gen. Roberta Baden-Powella

Adres: Gdynia ul. Bolesława Prusa 9-11
Komendant: hm. Maciej Szafrański
Numer telefonu: 58 622 04 24

Stanica Hufca ZHP Gdynia w Gdyni jest pięknie położona tuż przy Bulwarze Nadmorskim oraz Polance Redłowskiej, jedynym miejscu w Polsce, w którym gościł Naczelny Skaut. W Stanicy jest 47 miejsc noclegowych, zarówno w pokojach wieloosobowych jak i w pokojach 2, 3 i 4 osobowych. Obiekt jest wyposażony w bogato wyposażoną samoobsługową kuchnię, toalety, prysznice. Grupy mogą korzystać z pięknej Sali kominkowej wyposażonej w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Stanica posiada również własne, uroczo położone miejsce ogniskowe.

 

Harcerskie Schronisko Młodzieżowe Scout Hostel

Adres: Al. Niepodległości 679, 81-854 Sopot
Komendant: pwd. Anna Pytel
Numer telefonu: 58 551 00 36, 690 215 492

Mały, kameralny hostel na granicy Sopotu i Gdańska, blisko Zatoki Gdańskiej (10-15 minut pieszo), Hipodrom, deptak Bohaterów Monte Cassino, blisko najdłuższego drewnianego molo w Europie. Do dyspozycji dwa sześcioosobowe pokoje z piętrowymi łóżkami, wspólna jadalnia, toaleta oraz prysznic w dwóch osobnych pomieszczeniach.

 

OŚRODKI SEZONOWE

 

Harcerska Baza Obozowa „Nasiczne”

Adres: Nasiczne , 38-713 Lutowiska, Caryńskie 2
Komendant: hm. Artur Pałucki
Numer telefonu: 507 489 670

W przepięknym zakątku Polski, w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, nad krystalicznie czystym potokiem górskim, znajduje się nasza baza. Świetna lokalizacja pomiędzy Połoniną Caryńską a Połoniną Wetlińską umożliwia organizowanie atrakcyjnych wycieczek pieszych, rowerowych i konnych. Do atutów naszej bazy należy również bliskość dwóch jaskiń. Niczym niezakłócona cisza i niepowtarzalny leśny klimat gwarantują wszystkim zdrowy i aktywny wypoczynek. Po prostu kraniec świata i wymarzone miejsce na obóz, kolonie, biwak.

 

Harcerska Baza Obozowa „Cedron”

Adres: ul. Kalwaryjska 1, 84-200 Wejherowo
Komendant: pwd. Rafał Hebel
Numer telefonu: +48 609 168 792

Baza Obozowa Cedron składa się z 13 piętrowych domków mieszczących 110 miejsc noclegowych, pola namiotowego z możliwością podłączenia prądu, zaplecza kuchennego i sanitarnego (toalety, umywalki, prysznice z ciepłą wodą), boiska trawiastego do piłki siatkowej, sceny (o wymiarach 7m/8m) oraz miejsca na ognisko. Ponadto Baza dysponuje parkingiem samochodowym.

 

Baza Obozowa Hufca ZHP Malbork

Adres: Papiernia, gmina Lipusz, powiat kościerski
Komendant: phm. Radosław Zieliński
Numer telefonu: 55 272 28 72
Adres email: malbork@zhp.pl

Baza posiada kuchnię, stołówkę dla 200 osób, boisko, dwie łaźnie z natryskami, pomieszczenia magazynowe i gospodarcze. Położona jest w lesie iglastym nad jeziorem Lubiszewskim, które zapewnia możliwość uprawiania żeglarstwa. Podczas sezonu w bazie zatrudniony jest ratownik WOPR. Obozy pod namiotami rozmieszcza się w odległości 100-400 metrów od bazy.

 

Harcerska Baza Obozowa w Starym Karpnie

Adres: Stare Karpno, gm. Lipusz
Komendant: pwd. Adam Pastuszka
Numer telefonu: 501 853 339, 502 410 475
Adres email: stare.karpno@wp.pl

Baza znajduje się w sercu Pojezierza Kaszubskiego, nieopodal Lipusza. Ukryta jest w głębi lasów pełnych jagód i grzybów nad brzegiem jeziora Stare Karpno. Można tu spędzić mile czas na obozie, biwaku lub rajdzie. W brzozowo – sosnowym lesie znajduje się duża polana z boiskiem do gry w piłkę nożną, siatkówkę i drewniany budynek dla harcerzy odwiedzających to miejsce poza sezonem wakacyjnym. Pozostałe miejsce jest idealne na rozbicie waszych namiotów. Podczas obozów letnich działają kuchnia i stołówka.

 

Harcerska Baza Obozowa w Olpuchu

Adres: Olpuch, 83-431 Stary Bukowiec
Komendant: hm. Patrycja Błoch
Numer telefonu: 513 926 837

Olpuch – to miejscowość znajdująca się na Kaszubach, w okolicach malowniczych krajobrazów i jezior, 17 km od Kościerzyny. Baza obozowa umiejscowiona jest nad jeziorem Chądzie, w lesie sosnowym – idealnym miejscu na obóz harcerski o charakterze survivalowym.

 

Harcerska Baza Obozowa Czernica

Adres: HBO Czernica poczta: Męcikał, 89-632 Brusy, woj. Pomorskie
Komendant: hm. Maciej Szafrański
Numer telefonu: 58 622 04 24
Adres email: biuro@zhp.gdynia.pl

Usytuowanie bazy w otulinie Parku Narodowego Bory Tucholskie, nad jeziorem Dybrzk zapewnia świetne warunki do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, kajakowej, żeglarskiej. Baza posiada port ze sprzętem pływającym, strzeżone kąpielisko, dwie świetlice do prowadzenia zajęć, boisko do gry w piłkę, wiatę ogniskową, pawilon z prysznicami, miejsce do mycia z bieżącą wodą, stołówkę. Obiekt może przyjąć w sezonie wakacyjnym ok. 350 osób. Dysponujemy głównie namiotami 10-osobowymi z wyposażeniem i domkami turystycznymi dla zuchów.

 

Harcerska Baza Obozowa w Gostomku

Adres: Gostomko, gm. Lipusz
Komendant: hm. Artur Glebko
Numer telefonu: b/d
Strona www: b/d

Gostomko – wieś na Poj. Kaszubskim otoczona lasami leżąca nad jez. Gostomskim i na turystycznym Szlaku Kamiennych Kręgów. Oferujemy: zakwaterowanie w środku lasu, 100 m od jeziora, 1500 m od stołówki; doskonałe tereny na wędrówki, czyste wyznaczone kąpielisko strzeżone; sprzęt obozowy; możliwość organizacji spływu kajakowego; pożywną, ekologiczną i urozmaiconą kuchnię; osłoniętą stołówkę; całodobową opiekę medyczną; dostęp do pryszniców z ciepłą wodą; drewno na pionierkę; współpracę w młodym, instruktorskim gronie.

 

Harcerska Baza Obozowa „Azymut”

Adres: ul. 1-go Maja 17 A, 77-100 Bytów
Komendant: pwd. Monika Deja
Numer telefonu: 662 718 059
Adres email: bytow@zhp.pl
Strona www: b/d

Baza położona na pięknym pojezierzu bytowskim, gdzie oprócz lasów, zróżnicowanego terenu, urokliwych miejsc i miłych ludzi, znajduje się wiele jezior o bardzo przejrzystych wodach. Już 500 m od bazy znajduje się najbliższe kąpielisko, a ok. 5 km od bazy usytuowane jest drugie najwyższe wzniesienie na Pomorzu – Góra Siemierzycka. Czyste powietrze i spokojna okolica to warunki idealne do dobrego wypoczynku, natomiast sąsiedztwo wielu atrakcyjnych przyrodniczo i kulturowo miejsc zapewni dobrą zabawę każdemu. Dostępne na miejscu jest pole namiotowe, miejsce ogniskowe, murowane łazienki z prysznicami o wysokim standardzie, stołówka, świetlica, stała kuchnia murowana wraz z zapleczem. Idealne miejsce na każdą okazję.

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl