Bazy obozowe

OŚRODKI CAŁOROCZNE

 

Dom Harcerza w Gdańsku

Adres: ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk
Komendant: hm. Artur Glebko
Numer telefonu: 58 301 36 21
Strona www: www.domharcerza.pl
 

 

Dom Harcerza położony jest w centrum Starego Miasta Gdańska, co jest niewątpliwie jedną z największych jego zalet. W pobliżu znajdują się wszystkie najważniejsze i najwspanialsze zabytki Gdańska – Ratusz, Bazylika Mariacka, Dwór Artusa, Dom Uphagena, a także urzędy, teatry, kina, galerie. Oferujemy noclegi i wyżywienie dla grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych, sale na konferencje, szkolenia, warsztaty, zajęcia świetlicowe. Posiadamy specjalną ofertę dla harcerzy i osób studiujących zaocznie.

 

 

Harcerski Ośrodek Morski w Pucku

Adres: ul. Żeglarzy 1, 84-100 Puck

Komendant: pwd. Monika Jaks
Numer telefonu: 58 673 21 50
Adres email: hom@hompuck.org
Strona www: www.hompuck.org
 

 

Harcerski Ośrodek Morski jest obiektem całorocznym położonym na plaży Zatoki Puckiej, między portem rybackim, a jachtowych, w granicach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i Europejskiej Sieci Ekologicznej Obszarów Chronionych Natura 2000. Obok ośrodka znajduje się plaża, kąpielisko strzeżone, boiska do siatkówki plażowej, promenada ze ścieżką rowerową i spacerowe molo. Na ogrodzonym terenie, z prakingiem dla gości znajdują się dwa budynku z 125 miejscami noclegowymi.

Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Zrównoważonego Rozwoju „Leśna Stacja”

Adres: Leśna Huta 4, 83-262 Czarna Woda
Kierownik: Sebastian Osmólski
Numer telefonu: 537 111 955
Strona www: www.lesnastacja.pl
 

 

Leśna Stacja to niezwykłe miejsce, położone przy południowo-zachodniej granicy Kociewia, w miejscowości Leśna Huta. Leśna stacja to oddalona od ruchliwych dróg, otoczona bezkresem przyrody leśniczówka, posiadająca 43 miejsca noclegowe, klimatyczna sala kominkowa i stołówka całe w drewnie, w pełni wyposażona kuchnia i schludne sanitariaty. Na polu namiotowym może pomieścić się do 200 osób. Przed budynkiem bazy znajduje się także miejsce ogniskowe.

 

BP HOSTEL Gdynia, Stanica Hufca ZHP Gdynia im. Gen. Roberta Baden-Powella

Adres: Gdynia ul. Bolesława Prusa 9-11
Komendant: hm. Maciej Szafrański
Numer telefonu: 58 622 04 24
 

 

Stanica Hufca ZHP Gdynia w Gdyni jest pięknie położona tuż przy Bulwarze Nadmorskim oraz Polance Redłowskiej, jedynym miejscu w Polsce, w którym gościł Naczelny Skaut. W Stanicy jest 47 miejsc noclegowych, zarówno w pokojach wieloosobowych jak i w pokojach 2, 3 i 4 osobowych. Obiekt jest wyposażony w bogato wyposażoną samoobsługową kuchnię, toalety, prysznice. Grupy mogą korzystać z pięknej Sali kominkowej wyposażonej w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Stanica posiada również własne, uroczo położone miejsce ogniskowe.

Harcerskie Schronisko Młodzieżowe Scout Hostel

Adres: Al. Niepodległości 679, 81-854 Sopot
Komendant: pwd. Anna Pytel
Numer telefonu: 58 551 00 36,

Mały, kameralny hostel na granicy Sopotu i Gdańska, blisko Zatoki Gdańskiej (10-15 minut pieszo), Hipodrom, deptak Bohaterów Monte Cassino, blisko najdłuższego drewnianego molo w Europie. Do dyspozycji dwa sześcioosobowe pokoje z piętrowymi łóżkami, wspólna jadalnia, toaleta oraz prysznic w dwóch osobnych pomieszczeniach.

 

OŚRODKI SEZONOWE

 

Harcerska Baza Obozowa „Nasiczne”

Adres: Nasiczne , 38-713 Lutowiska, Caryńskie 2
Komendant: hm. Artur Pałucki
Numer telefonu: 507 489 670
 

 

W przepięknym zakątku Polski, w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, nad krystalicznie czystym potokiem górskim, znajduje się nasza baza. Świetna lokalizacja pomiędzy Połoniną Caryńską a Połoniną Wetlińską umożliwia organizowanie atrakcyjnych wycieczek pieszych, rowerowych i konnych. Do atutów naszej bazy należy również bliskość dwóch jaskiń. Niczym niezakłócona cisza i niepowtarzalny leśny klimat gwarantują wszystkim zdrowy i aktywny wypoczynek. Po prostu kraniec świata i wymarzone miejsce na obóz, kolonie, biwak.

 

Harcerska Baza Obozowa „Cedron”

Adres: ul. Kalwaryjska 1, 84-200 Wejherowo
Komendant: pwd. Rafał Hebel
Numer telefonu: 609 168 792
 

 

Baza Obozowa Cedron składa się z 13 piętrowych domków mieszczących 110 miejsc noclegowych, pola namiotowego z możliwością podłączenia prądu, zaplecza kuchennego i sanitarnego (toalety, umywalki, prysznice z ciepłą wodą), boiska trawiastego do piłki siatkowej, sceny (o wymiarach 7m/8m) oraz miejsca na ognisko. Ponadto Baza dysponuje parkingiem samochodowym.

Baza Obozowa Hufca ZHP Malbork

Adres: Papiernia, gmina Lipusz, powiat kościerski
Komendant: phm. Radosław Zieliński
Numer telefonu: 790 600 612
Adres email: malbork@zhp.pl

Baza posiada kuchnię, stołówkę dla 200 osób, boisko, dwie łaźnie z natryskami, pomieszczenia magazynowe i gospodarcze. Położona jest w lesie iglastym nad jeziorem Lubiszewskim, które zapewnia możliwość uprawiania żeglarstwa. Podczas sezonu w bazie zatrudniony jest ratownik WOPR. Obozy pod namiotami rozmieszcza się w odległości 100-400 metrów od bazy.

 

Harcerska Baza Obozowa w Starym Karpnie

Adres: Stare Karpno, gm. Lipusz
Komendant: pwd. Adam Skotnik
Numer telefonu: 731 124 141

Baza znajduje się w sercu Pojezierza Kaszubskiego, nieopodal Lipusza. Ukryta jest w głębi lasów pełnych jagód i grzybów nad brzegiem jeziora Stare Karpno. Można tu spędzić mile czas na obozie, biwaku lub rajdzie. W brzozowo – sosnowym lesie znajduje się duża polana z boiskiem do gry w piłkę nożną, siatkówkę i drewniany budynek dla harcerzy odwiedzających to miejsce poza sezonem wakacyjnym. Pozostałe miejsce jest idealne na rozbicie waszych namiotów. Podczas obozów letnich działają kuchnia i stołówka.

 

Harcerska Stanica Obozowa w Olpuchu

Adres: Olpuch, 83-431 Stary Bukowiec
Komendant: phm. Angelika Kalbarczyk
Numer telefonu: 508 312 383

Olpuch – to miejscowość znajdująca się na Kaszubach, w okolicach malowniczych krajobrazów i jezior, 17 km od Kościerzyny. Baza obozowa umiejscowiona jest nad jeziorem Chądzie, w lesie sosnowym – idealnym miejscu na obóz harcerski o charakterze survivalowym.

Na miejscu znajduje się kąpielisko, miejsce ogniskowe, kuchnia, prysznice polowe. W okolicy można popływać na łódkach, przejechać się do muzeum kolejnictwa czy Kaszubskiego Muzeum Etnograficznego

 

Harcerska Baza Obozowa Czernica

Adres: HBO Czernica poczta: Męcikał, 89-632 Brusy, woj. Pomorskie
Komendant: hm. Maciej Szafrański
Numer telefonu: 58 622 04 24
Adres email: info@hboczernica.pl
Strona www: www.hboczernica.pl
 
 

 

Usytuowanie bazy w otulinie Parku Narodowego Bory Tucholskie, nad jeziorem Dybrzk zapewnia świetne warunki do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, kajakowej, żeglarskiej. Baza posiada port ze sprzętem pływającym, strzeżone kąpielisko, dwie świetlice do prowadzenia zajęć, boisko do gry w piłkę, wiatę ogniskową, pawilon z prysznicami, miejsce do mycia z bieżącą wodą, stołówkę. Obiekt może przyjąć w sezonie wakacyjnym ok. 350 osób. Dysponujemy głównie namiotami 10-osobowymi z wyposażeniem i domkami turystycznymi dla zuchów.

 

Harcerska Baza Obozowa Siemiany

Adres: Siemiany, gm. Iława
Komendant: hm. Andrzej Delewski
Numer telefonu: 601 911 566
Adres email: kwidzyn@zhp.pl
Strona www: www.kwidzyn.zhp.pl

Baza położona nad Jeziorakiem, na pojezierzu Iławskim, w otoczeniu lasu sosnowego. Baza wyposarzona jest w zaplecze stołowo-kuchenne, natryski, toalety ekologiczne, kąpielisko strzeżone, port jachtowy. Oferuje zakwaterowanie uczestników w namiotach typu NS-64, „dzięsiątka wysoka” oraz namiot typu „skaut”.

 

 

 

Harcerskie Centrum Integracji Dzieci i Młodzieży w Orkuszu

Adres: Orkusz, gm. Prabuty
Komendant: hm. Andrzej Delewski
Numer telefonu: 601 911 566
Adres email: kwidzyn@zhp.pl
Strona www: www.kwidzyn.zhp.pl

Harcerskie Centrum Integracji Dzieci i Młodzieży Baza Kolonijno – Obozowa „Skaut” w Orkuszu jest bazą wypoczynkową położoną nad jeziorem Orkusz w powiecie kwidzyńskim, 7 km od Prabut, wśród atrakcyjnych terenów leśnych. Do dyspozycji uczestników wypoczynku są domki kempingowe 2-6 osobowe, dwie duże stołówki-świetlice, kąpielisko strzeżone z pomostem u plażą, boiska sportowe, amfiteatr, strzelnica, sala i sprzęt sportowy, Baza może pomieśicć 120 osoób w domkach, dodatkowo istnieje możliowść zorganizowania obozów pod namiotami („NS-63”, „Dziesiątka Wysoka”. „Skaut”)   

 

Harcerska Baza Obozowa „Azymut”

Adres: ul. 1-go Maja 17 A, 77-100 Bytów
Komendant: pwd. Monika Deja
Numer telefonu: 662 718 059
Adres email: bytow@zhp.pl
Strona www: b/d

Baza położona na pięknym pojezierzu bytowskim, gdzie oprócz lasów, zróżnicowanego terenu, urokliwych miejsc i miłych ludzi, znajduje się wiele jezior o bardzo przejrzystych wodach. Już 500 m od bazy znajduje się najbliższe kąpielisko, a ok. 5 km od bazy usytuowane jest drugie najwyższe wzniesienie na Pomorzu – Góra Siemierzycka. Czyste powietrze i spokojna okolica to warunki idealne do dobrego wypoczynku, natomiast sąsiedztwo wielu atrakcyjnych przyrodniczo i kulturowo miejsc zapewni dobrą zabawę każdemu. Dostępne na miejscu jest pole namiotowe, miejsce ogniskowe, murowane łazienki z prysznicami o wysokim standardzie, stołówka, świetlica, stała kuchnia murowana wraz z zapleczem. Idealne miejsce na każdą okazję.

Harcerska Baza Obozowa „Róża Wiatrów” w Szklanej Hucie

Adres: 84-210 Choczewo
Komendant: hm. Konrad Chmiel
Numer telefonu: 601 651 470
Adres email: szklanahuta@zhp.pl
 

Harcerska Baza Obozowa w Szklanej hucie znajduje się w środku lasu niedaleko miejscowości Osieczki, opodal Szklanej Huty. Baza składa się z ośmiu podobozów, pawilonu z 90 miejscami noclegowymi, w pokojach wieloosobowych, kuchni i stołówki na 200 osób. Na terenie „Róży Wiatrów” znajduje się miejsce ogniskowe, a także obiekty sportowe takie jak boisko do siatkówki i ścianka wspinaczkowa.

Harcerska Baza Obozowa Skrzynia

Adres: 84-210 Osiek, Skrzynia
Komendant: hm. Michał Hinc
Numer telefonu: 792 220 566
 

Harcerska Baza Obozowa w Skrzyni to baza położona bezpośrednio nad jeziorem Słone, w miejscowości Skrzynia, w gminie Osiek. Teren bazy to wysokopienny las sosnowy rosnący na piaszczystym podłożu co gwarantuje świeże powietrze i małą ilość komarów. Baza wyposażona jest w namioty typu „wysoka dziesiątka”i „alladyn”, świetlicę, stołówkę, miejsca ogniskowe, kontenery sanitarne z toaletami, umywalkami, prysznicami. 

Harcerski Ośrodek Centrum Przygody w Potęgowie

Adres: Potęgowo, gm. Linia
Komendant: hm. Mariusz Piotrowski
Numer telefonu: 517 948 737 

Harcerski Ośrodek „Centrum Przygody” położony jest nad jeziorem Potęgowskim, w Kaszubskim Parku Krajobrazowym. Baza posiada w swojej ofercie 2-3 osobowe pokoje noclegowe, 5-8 osobowe domki oraz namioty typu „wysoka dziesiątka”. Węzeł sanitarny znajduje się w murowanym budynku. W ośrodku znajdziemy także kuchnię z pełnym zapleczem, kawiarenkę, miejsce ogniskowe, boisko do siatkówki, wspaniałą przystań żeglarską oraz kąpielisko.

Harcerska Baza Obozowa Winiec

Adres: Winiec, Zatoka Leśna 5, gm. Miłomłyn
Komendant: hm. Weronika Pyda-Ledwoń
Numer telefonu: 502 504 980
Adres email: winiec@gdanska.zhp.pl
Strona www: facebook
 

Harcerska Baza Obozowa w Wińcu  jest położona nad jeziorem Ilińsk w okolicy pięknych parków krajobrazowych, w pobliżu szlaku żeglugowego Kanał Elbląski. Na terenie bazy znajdują się cztery obozowiska, wydzielona część wodna oraz gospodarcza z kuchnią, stołówką i magazynem sprzętu pływającego. Baza może pomieścić około 200 osób.

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl