Identyfikacja wizualna

REPOZYTORIUM CHORĄGWI GDAŃSKIEJ

MATERIAŁY DLA MEDIÓW

Identyfikacja wizualna (ang. corporate identity – CI) to podstawowe narzędzie, służące kreowaniu wizerunku organizacji. Spójny system wizualny jest najważniejszym elementem całościowej identyfikacji, a jego podstawę stanowi znak firmowy – logo.

Na identyfikację wizualną składają się m.in.:

• logotyp,
  • kolorystyka,
  • czcionki,
  • zasady postępowania z powyższymi.

W wyniku przeprowadzenia identyfikacji wizualnej powstaje zazwyczaj tzw. księga znaku, która opisuje wszystkie składowe.

W ramach identyfikacji powstają często także podstawowe nośniki wizerunku marki:

• wizytówki,
  • papier listowy,
  • koperty,
  • itp.

I te wszystkie materiały znajdziecie w poniższych podkategoriach:

Identyfikacja wizualna Chorągwi

Materiały zbudowane o księgę znaku ZHP dla jednostek  Chorągwi Gdańskiej.
Zbiór szablonów znajdziecie tutaj oraz tutaj (wymagane konto na Office 365 w domenie @zhp.pl, @zhp.net.pl, @gdanska.zhp.pl)
A w nich katalogi:

Identyfikacja Wizualna – tu znajdziecie wszelkie materiały graficzne, szablony papeterii i prezentacji do stosowania w ramach Chorągwi Gdańskiej
Materiały dla drużynowych – kolekcjonujemy tu materiały programowe, kryzysowe, pomocnicze przy organizacji pracy harcerskiej. Zapraszamy do pobierania
Materiały graficzne – różne rozdzielczości materiałów graficznych
Materiały promocyjne – znajdziecie tam komplet materiałów merytorycznych i technicznych do zorganizowania akcji 1% oraz komunikacji z nie – harcerzami

Identyfikacja wizualna ZHP

Materiały ogólnozwiązkowe spełniające wymogi identyfikacji wizualnej. Dokumentem określającym jak powinny wyglądać nasze pisma, tablice, wizytówki i wszystko to co może zawierać logo ZHP określa
Księga znaku ZHP

Główna kwatera dostarczyła także bogate zbiór szablonów i materiałów, na bazie której możemy tworzyć własne dokumenty.
Znajdziecie go tu:  Repozytorium szablonów

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.