Obchody 100-lecia „Cudu nad Wisłą” w Hufcu Kartuzy

100 -lecie „Cudu nad Wisłą”

Harcerze 1 DH im. H. Derdowskiego i zuchy 1 GZ „Ekoludki” 22 sierpnia uczestniczyli w Kartuzach w uroczystościach 100 – lecia „Cudu nad Wisłą”.

O godz. 10.00 w kościele pw. Św. Kazimierza wzięli udział we mszy św. w intencji Ojczyzny, następnie razem z doradcą Prezydenta RP panem Piotrem Karczewskim, panią poseł na sejm Magdaleną Sroka, nadleśniczym Michałem Majewskim, dyrektorem służby więziennej płk Andrzejem Teserwiczem i płk Andrzejem Poćwiartowskim, przedstawicielami Związku Piłsudczyków o. w Łodzi , o. Garczyn oraz włodarzami miasta Kartuzy, udali się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pod pomnikiem zebrani minutą ciszy uczcili pamięć poległych, złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Harcerze uczestniczyli w uroczystościach na zaproszenie płk Tomasza Kocenta – Związek Piłsudczyków o. w Kartuzach.

Zadanie było realizowane w ramach trwającego projektu „W obronie cywilizacji – znaczenie Bitwy Warszawskiej w dziejach Polski i świata – kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia”, finansowanego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej oraz we współpracy z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.