Hufiec Kwidzyn dla Ziemi

22 kwietna obchodzimy Światowy Dzień Ziemi i tego dnia szczególnie zachwycamy się pięknem naszej planety.

Aby jednak jeszcze upiększyć nasz świat harcerze oraz zuchy wybrały się w podróż na przekór złym ludziom, którzy nie doceniają urokliwych lasów czy parków. Wczoraj 2 GZ Odważne Tygrysy wybrały się na Miłosną – zuchy sadziły roślinki i zaczynały obserwację ich rozwoju, były również na zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa w Kwidzynie, a podczas spaceru poznały wiele wyjątkowych roślin oraz mieszkańców lasu.

Harcerze zaś wzięli udział w akcji zbierania śmieci, którą organizowała 6 Grunwaldzka Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Dzwonki”, w akcji wzięły udział również inne drużyny: 10 Kwidzyńska Drużyna Harcerska, 11 Drużyna Harcerska „Widmo” oraz drużyna próbna. Zastała nas fantastyczna pogoda oraz miło spędzony czas, oczywiście w bezpiecznych warunkach!

Chcielibyśmy również serdecznie podziękować Nadleśnictwo Kwidzyn, Lasy Państwowe za pomoc w organizacji akcji #czuwajdlaziemi