Rajd Pieszy „Tropami Przyrody” w Hufcu Lębork

W ostatnią sobotę wzięliśmy udział w Rajdzie Pieszym „Tropami Przyrody”. Inicjatywa polegała na na zorganizowaniu gry terenowej przygotowanej przez harcerzy naszego hufca dla dzieci, młodzieży oraz dla osób dorosłych.

Na grę zostali zaproszeni dzieci ze wszystkich szkół podstawowych na terenie miasta. Uczestnicy w niewielkich grupach przemieszczali się pomiędzy punktami. Dzięki temu mieliśmy możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie rówieśników. Na każdym punkcie spotkało nas coś ciekawego: nauczyli się współpracy, nauczyliśmy się wyznaczać kierunki za pomocą kompasu, zaczerpnęliśmy harcerskiej wiedzy i przede wszystkich aktywnie spędziliśmy czas i otrzymaliśmy możliwość obcowania z przyrodą. W rajdzie wzięło udział około 80 os.

Projekt został realizowany w celu skupienia życia społecznego i kulturalnego.

Rajd został  sfinansowany z „Fabryki Lokalnych Innowacji” w ramach I Edycji Funduszu Grantowego Farm Frites Poland S.A. Farm Frites Poland