Druh Maksym Domkowski Najaktywniejszym Uczniem Powiatu Starogardzkiego

Młodzieżowa Rada Powiatu Starogardzkiego ogłosiła konkurs na Najaktywniejszego Ucznia Powiatu Starogardzkiego. Zwycięzcą konkursu został druh Maksym Domkowski z 19 Drużyny Harcerskiej „Globtroterzy”.

Druh Maksym na co dzień pełni funkcję przybocznego w 19 Drużynie Harcerskiej „Globtroterzy”. Jest wsparciem dla swojej drużynowej, pomaga w realizacji programu drużyny, organizuje zbiórki harcerskie, a także inne akcje, w których dba zgodnie z Misją ZHP o „Wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań”.

Kwatermistrz hufca, który dba o zabezpieczenie logistyczne i sprzętowego imprez hufca. Jest odpowiedzialny za sprzęt obozowy, jego konserwację, a także przygotowanie na Harcerskie Akcje Letnie czy Zimowe.

Członek Zespołu Promocji i Wizerunku Hufca „Mamy Moc”, gdzie odpowiada za wszelkie grafiki, realizację filmików oraz montaż.

Poza harcerstwem pełni rolę Przewodniczącego Samorządu Szkolnego I Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim oraz jest wolontariuszem w Stowarzyszeniu „Można Inaczej”.

Z harcerskim pozdrowieniem,
phm. Michał Hinc
Zastępca Komendantki Hufca Starogard Gdański

ds. promocji i wizerunku hufca