Zajęcia wzmacniające świadomość ekologiczną w Hufcu ZHP Gdańsk-Śródmieście

Uczestnicy i uczestniczki kursu przewodnikowskiego z Hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście przygotowali zajęcia wzmacniające świadomość ekologiczną.

Natura i ekologia – te dwa pojęcia stały się bardzo bliskie jednemu z zastępów biorących udział w minionym Kursie Przewodnikowskim hufca.

Znaki służb umożliwiają realizację projektów, których głównym celem jest właśnie służba. W jej duchu zastęp podjął się realizacji projektu na rzecz przyrody. Niezbędne do tego fundusze pozyskał dzięki Stowarzyszenie Morena w konkursie dotacyjnym.

Zrealizowane zostały zbiórki przyrodniczo-ekologiczne, a także warsztaty DIY. Harcerze samodzielnie stworzyli kosmetyki z naturalnych składników, które następnie posłużyły im do codziennej higieny w ich domach.

Najstarsi również znaleźli coś dla siebie – wędrownicy i instruktorzy wzięli udział w warsztatach zero waste, gdzie podczas własnoręcznego plecenia makram dowiadywali się w jaki sposób ograniczyć produkcję odpadów na świecie. Niemałym echem odbiła się również akcja sprzątania świata.

Zgodnie z naszymi ideałami, staramy się zostawiać ten świat lepszym niż go zastaliśmy. Codziennie po trochu!

ograniczając swoje odpady oraz tworząc torby na zakupy z makramy. W tym roku nasi członkowie brali także udział w akcjach sprzątania świata. Codziennie staramy się zostawiać ten świat lepszym niż go zastaliśmy!

Jeśli macie ochotę, zapoznajcie się z inicjatywami i stronami, które pomogą Wam być „bardziej eko”:

źródło: Hufiec ZHP Gdańsk-Śródmieście

Zadanie dofinansowano ze środków Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego Stowarzyszenia Morena