Manewry Techniczno-Obronne w Wejherowie

W dniach 11-12.05.2012 na Harcerskiej Bazie Cedron w Wejherowie oraz w okolicznych lasach miały miejsce Manewry Techniczno-Obronne przygotowane przez Hufiec ZHP im. Partyzantów Kaszubskich w Wejherowie.

16 patroli z drużyn gdyńskiego i wejherowskiego hufca zmagało się ze sobą w następujących konkurencjach: jazda sprawnościowa na rowerze, przeprawa przez rzekę na linie, samarytanka, jazda techniczna quadem, znajomość przepisów ruchu drogowego, pionierka, strzelanie na strzelnicy wojskowej, kapsuła czasu.

Zawody rozpoczęły się nocą Imprezą Na Orientację. Bieg był sprawdzianem umiejętności czytania mapy. Dzień zmagań zakończyło ognisko, przy którym spotkali się wszyscy uczestnicy i opowiadali wrażenia z trasy.

Uczestnicy startowali w trzech pionach: harcerskim, starszoharcerskim i wędrowniczym. Pierwsze miejsca zostały nagrodzone pucharami i namiotami. Drugie i trzecie pucharami. Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa otrzymała 70 LWDH, która wystawiła patrole we wszystkich trzech pionach. Na uwagę zasługuje jeden z patroli 70 LWDH, którego średnia wieku była 40+.

Wszyscy uczestnicy i organizatorzy byli bardzo zadowoleni z przebiegu imprezy. Postanowiono, że Manewry Techniczno-Obronne będą imprezą coroczną. Zapraszamy za rok!

phm. Zofia Wysocka
Komendantka Hufca ZHP Wejherowo