Zaproszenie na XVII Zlot Westerplatte

Zlot Westerplatte to harcerski ogólnopolski zlot drużyn, których tradycje związane są z tym historycznym miejscem. Przez kilka ostatnich dni sierpnia drużyny biorące udział w zlocie poznają Gdańsk i Westerplatte uczestnicząc w grach terenowych, grach fabularnych, zajęciach i warszatach. Zlot podzielony jest na trasy, czyli oddzielne pod względem programowym części. Udział w nich uzależniony jest od wieku uczestników.

Podsumowaniem Zlotu są uroczystości na zachodnim przyczółku oraz apel poległych o 4.45, których Hufiec Gdańsk-Portowa jest współorganizatorem wraz z Miastem Gdańsk.

Zlot Westerplatte to wspaniała okazja na poznanie naszej historii w ramach ciekawych zajęć. Kilka dni obfitych w atrakcje spędzone w gronie wspaniałych ludzi sprawia, że historia staje się przyjemna! Dodatkowo będziesz miał/a okazję brania udziału w uroczystościach, których z pewnością nie zapomnisz.

Nie czekaj już dłużej! Zaproponuj wyjazd swoim znajomym!

Więcej informacji na stronie www.gdanskportowa.zhp.pl/westerplatte/.

Hufiec ZHP Gdańsk-Portowa