Harcerska Akcja Letnia Hufca ZHP Starogard Gdański

Harcerska Akcja Letnia to czas poznawania miejsc nieznanych i zakątków naszych harcerskich baz obozowych w Chorągwi Gdańskiej ZHP.

Harcerze z Hufiec ZHP Starogard Gdański z 4 Drużyna Harcerska „Leśni Ludzie” oraz 18 Drużyna Harcerska IGNIS w Pogódkach w tym roku swoją słowiańską przygodę przeżyli podczas wypoczynku w Szklana Huta Stanica Harcerska „Róża wiatrów”. Tematyką obozu były wierzenia słowiańskie – uczestnicy dzięki strażnikowi lasu mogli poznać wierzenia ludów z przeszłości, poznać historię i nauczyć się reagować w różnych sytuacjach kryzysowych zeszłej epoki. Obozy to zdobywanie sprawności na całe życie – tak też było w przypadku członków Hufca Starogard Gdański.

Co roku na Harcerską Akcję Letnią jeżdżą zuchy i harcerze z całej Polski. To idealny sposób, by podsumować rok harcerski w jednostkach i przeżyć wspaniałą wakacyjną przygodę