Można na nas liczyć

Puccy harcerze z 10 WLDH „WILKI” z Choczewa byli organizatorami zabaw i konkursów dla dzieci i młodzieży podczas letniego festynu Dni Gminy Choczewo w dniach 20-22.07.2012r.

Szusowanie na trawie. Fot. Dorota Bianga-Grabińska

Prowadzili oni również zajęcia plastyczno-ekologiczne dla dzieci: malowanie koszulek farbami do tkanin, tworzenie morskich obrazków na szkle, malowanie buziek. Jednak takie zabawy, jak bieg w potrójnych „gaciach”, szusowanie na drewnianych nartach po trawie, rzut balonikami napełnionymi wodą oraz zbieranie jagód dostarczyło mieszkańcom, jak i turystom niesamowitych wrażeń. Każdy dodatkowo otrzymywał nagrodę – niespodziankę, a najbardziej wytrwali wrócili do domów z pięknie wymalowanymi koszulkami.

10 WLDH "Wilki". Fot. Dorota Bianga-Grabińska
Był to już kolejny wolontariat przygotowany dla lokalnej społeczności w ramach współpracy z samorządem oraz stowarzyszeniami z terenu gminy.

phm. Dorota Bianga-Grabińska