Harcerski start w Hufcu Kwidzyn z zadaniem programowym

Harcerski start w Hufcu ZHP Kwidzyn im. Kwidzyniaków upłynął pod znakiem realizacji zadania programowego 75-lecia powstania harcerstwa na ziemi kwidzyńskiej.

Zadania realizowane podczas imprezy pozwoliły odnaleźć i poznać harcerskie, historyczne miejsca w mieście, takie jak np. Izbę pamięci w I LO. Rozpoczęcie i zakończenie zmagań odbyło się na Skwerze Harcerzy pod naszym obeliskiem upamiętniającym 100-lecie powstania harcerstwa polskiego. Nagrody dla drużyn  (siekierki dla harcerzy, kredki i słodycze dla zuchów) wręczał  z dumą komendant kwidzyńskiego hufca ZHP hm. Andrzej Pliszka. Tegoroczny start zorganizowały 7 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Nieliczni” pod wodzą phm. Anny Pokrzeptowicz i 29 Specjalnościowa Kwidzyńska Drużyna Harcerska im. T. Zawadzkiego z dh. Beatą Lagowską.

W połowie tegorocznych wakacji organizując zlot w ramach HAL’ 2012 Komenda Hufca z drużynowymi rozpoczęła zadanie programowe z okazji 75-lecia powstania harcerstwa na ziemi kwidzyńskiej. W ramach realizacji jego założeń drużyny i gromady zapoznały się z historią bohatera hufca – Kwidzyniakami, uczniami Gimnazjum Polskiego w latach 1937 – 1939. Akcja ta pokazała jak istotna w drużynach i kręgach jest praca metodyczna z bohaterem Hufca.

hm. Dorota Łoś
Hufiec ZHP Kwidzyn