Harcerze Hufca Wejherowo LATARNIKAMI

13 harcerzy Hufca ZHP Wejherowo wzięło udział w szkoleniu "Latarników". Jest to największe przedsięwzięcie dotyczące edukacji cyfrowej Polaków w wieku 50+ w historii naszego kraju.

Zadaniem "Latarników" jest wolontariacka pomoc w pokonaniu nieufności, obaw i barier psychicznych związanych z zapoznawaniem się z praktycznymi korzyściami wynikającymi z poruszania się po cyfrowym świecie.  "Latarnicy" mają być w założeniu lokalnymi animatorami, którzy dotrą ze swoją misją do każdej gminy. Dzieki nim Polacy w wieku 50+ mają rozpocząć efektywne korzystanie z Internetu, sprzętu komputerowego, telefonu komórkowego.

Prawie 10 mln Polaków w wieku 50+ nie korzysta z Internetu. Polski pomysł na integrację cyfrową zrobił ogromne wrażenie na wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Neelie Kroes. Projekt wspiera Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Jego realizacja potrwa do połowy 2014 roku. Ogółem w Polsce działa 2604 Latarników w tym 13 z Hufca Wejherowo.

phm. Zofia Wysocka
Komednantka Hufca ZHP Wejherowo