XXV Rajd Śladami Przeszłości Gdańska zakończony

W XXV Rajdzie Śladami Przeszłości Gdańska wzięło udział ponad 550 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów seniorów z całej Polski. Na sześciu dostosowanych do wieku trasach nasi uczestnicy brali udział w grach terenowych, zadaniach zespołowych, jak i kominkach, gdzie zapoznawali się z historią Miasta Gdańska.

Sobota była najbardziej energetycznym dniem rajdowym. To właśnie tego dnia z okazji Jubileuszu XXV-lecia trasy harcerskie, wędrownicze i instruktorskie wzięły udział w koncercie młodego trójmiejskiego zespołu Regulacja. Ostatni dzień Rajdu zakończyliśmy na uczestnictwie w gdańskiej Paradzie Niepodległości, by tuż po niej udać się na Długi Targ na apel kończący trzydniową harcerską przygodę. Na apelu patrole, które wygrały rywalizację na trasach, odebrały nagrody, a zuchy otrzymały paczkę z niespodzianką od Druhny Naczelnik. W apelu uczestniczyła Prezes Zarządu Dzielnicy Śródmieście oraz reprezentacja Kręgu Bractwa Zawiszy z Gdańska, jak również byli Komndanci Hufca Gdańsk – Śródmieście w osobach hm. Andrzeja Nawrockiego, phm. Mieczysława Rogowskiego oraz hm. Beaty Matyjaszczyk.

Wszystkim uczestnikom XXV Rajdu Śladami Przeszłości Gdańska serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, A już dzisiaj, pomimo zapowiedzi grudniowego końca świata, zapraszamy na XXVI Rajd Śladami Przeszłości Gdańska, który odbędzie się w terminie 8 – 11 listopada 2013 r.

hm. Zenobia Glac-Ściebura
Komendantka Hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście