Harcerzu, Ubierz Psiaka!

Zima. Mróz. Chłód. Śnieg. Lód. Zimno, więc kurtki z kapturami ubieramy. Ale czy tylko my marzniemy? Nie, psiaki z gdańskiego schroniska Promyk także. A więc nasza w tym głowa, aby zadbać o ich ciepło, mamy szansę. Jaką? Bardzo prostą, wystarczy chwila zainteresowania!

Po rozmowach z pracownikami schroniska dla bezdomnych zwierząt ustaliliśmy, że warto stworzyć kubraczki dla psich mieszkańców.

Jak?
A tak:
1. Szukamy w szafie nieużywanego polaru albo swetra.
2. Obcinamy w znalezionym ciuchu rękawy i zaszywamy po nich dziury.
3. Na plecach wycinamy 4 otworki na psie łapki (tak – tam gdzie my mamy plecy, psiak będzie miał brzuszek, a gdzie my mamy brzuchol, psiak będzie miał plecy).
4. Jeśli ciuch nie ma zamka błyskawicznego- wszywamy go.
5. Tadam!- gotowe! 🙂

Przydadzą się ubranka w każdym rozmiarze – i te małe i te większe (chodź może nie w rozmiarze XXL).Jeśli ktoś nie potrafi szyć ręcznie, nie ma maszyny do szycia lub widzi jakikolwiek inny problem, a chciałby przyłączyć się do akcji, to niech się skontaktuje poprzez adres mailowy program@gdansk.zhp.pl i przyniesie chociaż sam ciuch i (jeśli nie posiada on oryginalnie wszytego zamka błyskawicznego przez całą długość) odpowiedni zamek do wszycia, my postaramy się z tym sobie poradzić. Po prostu im więcej ubranek, tym mniej zwierząt będzie odczuwać chłód! Akcja jest skierowana do wszystkich osób, które chcą pomóc. W związku z tym zachęcamy do zaangażowania się indywidualnie lub całą drużyną. Każda osoba, która weźmie udział w akcji, zostanie nagrodzona przypinką do munduru stworzoną specjalnie na tę akcję!

Od kiedy? Od dzisiaj.

Jak? Chętne osoby/drużyny/gromady proszone są o e-mail ze zgłoszeniem na adres program@gdansk.zhp.pl
Do kiedy? Ostatecznym terminem oddania ciuszków jest 1. marca przy Domu Harcerza o godzinie 16.00.

Jak sami widzicie, dużo czasu, ale jeśli komuś uda się zorganizować kubraczki szybciej, niech pisze na wspomniany adres mailowy – dzięki temu jakiś psiak szybciej dostanie od nas porcję ciepła.
Do dzieła harcerze! Ubierzmy psiaki!

phm. Patrycja Błoch
Zastępca Komendanta ds. programu