Zlot Zaślubinowy w Pucku

Jak co roku harcerze drużyn Morskiego Hufca Puck (43 DH, 45 DH, 47 DH, 32 DH oraz przedstawiciele 44 DH) spotkali się na ZLOCIE ZAŚLUBINOWYM.W trakcie zlotu harcerze uczestniczyli między innymi w grze terenowej pt. "Śladami Błękitnego Generała".

Harcerze podzieleni zostali na 5 patroli, każdy z nich otrzymał karty zadaniowe. Na poszczególnych punktach harcerze zbierali informacje niezbędne do rozwiązania krzyżówki wraz z elementami puzzli, które na końcu miały stworzyć obrazek pokazujący krzyżówkowe hasło. Zabawy było sporo, pogoda dopisała idealnie.

Wykonywaliśmy także zadania zwiazane ze zdobywaniem odznaki HALLERCZYK ZHP oraz podkładek pod tę odznakę. Uczestniczyliśmy również w otwarciu w Muzeum Ziemi Puckiej wystawy Z BIEGIEM WISŁY i NIEMNA. Historyczne mapy i widoki miast Prus Wschodnich i Zachodnich, Polski oraz krajów bałtyckich oraz w laudacji Zapisków Puckich 2012-2013. To wydanie zapisków jest dla naszego hufca szczególnie ważne, gdyż znajduje się w nich artykuł autorstwa dh.hm. Ludwiki Dębickiej oraz dh. hm. Danuty Torlińskiej na temat wizyty delegacji w Chersoniu.

W trakcie ZLOTU miał miejsce także tradycyjny już Turniej Kręglarski o Puchar Komendanta Hufca oraz turniej tenisa stolowego o puchar Drużynowej 32 DH.

Harcerze wzięli udział w uroczystym kominku. Gościliśmy w tym roku dh. phm. Hannę Pruchniewską wychowawcę młodzieży pedagoga, geografa, człowieka z wielką pasją, podróżnika, a obecnie także Przewodniczącą Rady Miasta Pucka.

W niedzielę 10-go lutego wzięliśmy udział w miejskich uroczystościach 93-rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. Tego dnia naszym gościem była dh. hm. Małgorzata Sinica Naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego. O godzinie 9.00 spotkaliśmy się z druhną w Harcerskim Ośrodku Morskim i przeszliśmy na pucki rynek, gdzie nastąpiło rozpoczęcie uroczystości 93-rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. Następnie przemaszerowaliśmy do puckiej fary, gdzie wzięliśmy udział w uroczystej mszy świętej, a potem w dalszych uroczystościach w puckim porcie. To tu poseł Ziemi Puckiej odebrał z rąk Przewodniczącej Rady Miasta tytuł Honorowego Obywatela Pucka. Jako jedne z pierwszych gratulacji panu posłowi złożyliśmy my – HARCERZE.

Harcerze tradycyjnie pełnili wartę honorową przy pomniku Gen. J. Hallera. Całość uroczystości uwieńczyła wspólna fotografia uczestników ZLOTU ZAŚLUBINOWEGO drużyn MORSKIEGO HUFCA PUCK.

pwd. Małgorzata Zaręba
przyboczna