Relacja prosto z Alaski!

W ostatni weekend odbył się w Miastku rajd harcerski „Alaska” organizowany przez 40 WDH „Green Team” z Miastka. Przebieg imprezy relacjonują organizatorzy.

Piątek
Piątek zaczynamy od odprawy patrolowych i apelu. Po apelu zostaje przeprowadzony konkurs z wiedzy o ZHP. Należy dodać, że świetnie poszło drużynie z Suchorza. Chwilę później zaprosiliśmy wszystkich na występ kabaretu ”Szpilka” z Miastka.
Tego samego wieczoru odbyło się jeszcze szkolenie drużynowych, przybocznych i zastępowych, które prowadzili ćw. Kamil Klasa, sam. Elwira Meyer i Mateusz Kowalski. W tym czasie reszta uczestników robiła kapsuły czasu, które miały zostać wystawione na kominku w komendzie Hufca. Około godziny 23 zjedliśmy kolacje i poszliśmy spać. Dla niektórych to nie był jeszcze koniec dnia, gdyż 5 osób złożyło przyrzeczenie harcerskie. Gratulujemy ; )

Sobota
W sobotę oboźny obudził rajd o 7 rano i zarządził gimnastykę. Zaraz po rozgrzewce było śniadanie oraz odprawa przed główną grą. Trasa była typu INO i była dużym zaskoczeniem. Trzeba było min. posiadać dobrze opanowaną umiejętność wyznaczania azymutów aby ją przejść. Na szczęście wszyscy dali sobie radę. O 16 był obiad, po którym nastała krótka cisza poobiednia. Wypoczywających po obiedzie uczestników do działania poderwał oboźny ćw. Grzegorz Drozdek, który przeprowadził musztrę dla całości. Wieczorem udaliśmy się na mszę świętą, którą poprowadził dla nas nasz kapelan, ksiądz Darek. Po mszy odbył się kominek, na który zaprosiliśmy starych harcerzy, wspominaliśmy jak to było kiedyś i jak wyglądało harcerstwo za ich czasów. Potem każdy z gości oraz drużynowi napisali życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej i wrzucili je do kapsuły, by za jakiś czas inni mogli je przeczytać. My jako organizatorzy wrzuciliśmy plan rajdu, plan trasy oraz gawendę, którą specjalnie na tę okazje napisała dh. Daria Meyer. Po kominku zaprosiliśmy gości na kawę i ciasto, a drużyny przedstawiły komendzie zadania przedrajdowe. Około północy ogłoszona została cisza nocna. Jednak i tej nocy na uczestników czekało kolejne zaskoczenie. Po 1 w nocy wszyscy zostali obudzeni i zabrani na grę nocną-świetliki. Uczestnicy zmęczeni wrócili po około godzinie i od razu poszli spać.

Niedziela
W niedzielę, zaraz po pobudce odbył się apel, na którym nastąpiło wręczenie nagród dla najlepszych. Zwyciężyła 34 DH z Suchorza, za nimi była 21SDH ”Fregata”, a dalej 4DH”Gryf”. Były też upominki dla pozostałych, więc nikt nie wyjechał z pustymi rękami.

Podsumowanie
40WDH”Green Team” bardzo dziękuje panu Jerzemu Dudziakowi, Wiesławowi Czyplisowi, Bolesławowi Prondzińskiemu, Kamilowi Chmielewskiemu, Rafałowi Kopyrze, Grzegorzowi Drozdkowi, księgarni”Literka”, salonowi”Plus”, zakładowi ”Fotos”, pani Marzenie Wyce oraz Kuchni Polskiej za pomoc w organizacji naszego rajdu. Dziękujemy również uczestnikom za wspaniały rajd i do zobaczenia na następnym.

Zdjęcia z imprezy w galerii hufca.

Organizatorzy rajdu
40 WDH „Green Team”