Wielka feta w Pucku

W ostatni weekend czerwca harcerze z Morskiego Hufca Puck żeglowali po wodach Zatoki Puckiej, bawili się i świętowali. A to wszystko z okazji 90-lecia harcerstwa na ziemi puckiej.

W piątek wieczorem do Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku przybyły: 24 DH im. mjr. W. Raginisa, 32 DH im. Gen.J.Hallera i 47 DH"Zdobywcy". W ośrodku rozbiliśmy namioty, poczym o 18-tej udaliśmy się do puckiego ratusza, by uczestniczyć w otwarciu wystawy  fotograficznej przygotowana została  przez Towarzystwo Upiększania Miasta Puck i 32 DH z Pucka. Wieczorem wszyscy uczestniczylismy w ognisku, mogąc wspólnie razem pośpiewać i pobawić się.

Harcerze na Zatoce Puckiej
W sobotę z samego rana harcerze wypłyneli na wody zatoki na pokładzie jachtów: Sztorman, Lusia, Drużyn i Pucków. Po przywitaniu pielgrzymki rybackiej szybko wracaliśmy do portu, by zdążyć na uroczystą mszę odpustową. W tym czasie dołączyły do nas: 5GZ „Nadmorskie Słoneczka”, 7GZ „Leśne Skrzaty” oraz 8GZ „Wesołe Krasnoludki”. Dar ołtarza w imieniu wszystkich zuchów, harcerzy i instruktorów hufca  zanieśli  do arcybiskupa  reprezentanci gromady "Nadmorskie Słoneczka". Po uroczystości do odsłonięcia płyty 90-lecia harcerstwa na ziemi puckiej przybyli w procesji: poczty sztandarowe uczestniczące we mszy, goście  oraz  arcybiskup Sławoj Leszek Głódź  wraz z kapłanami. Komendantka Chorągwi Gdańskiej ZHP hm. Hanna Piotrowska odsłoniła tablicę upamiętniającą nasz Jubileusz, a ksiądz arcybiskup dokonał jej poświęcenia.

Ognisko z okazji 90-lecia
Po południu na wody zatoki puckiej wypłynęły jednostki z zuchami na pokładzie, a harcerze udali sie na grę miejską. W HOM-ie uczestnicy zlotu oraz mieszkańcy mogli oglądać wystawę wykonaną przez naszych instruktorów.  Wieczorem tego dnia też było ognisko – tym razem uroczyste, ze znakomitymi gośćmi i w mundurach

Zlot drużyn Hufca Puck postanowiliśmy zakończyć w niedzielę na sportowo –  olimpiadą lekkoatletyczną oraz turniejem wiedzy o harcerstwie na ziemi puckiej.

phm. Tadeusz Huk
 Komendant Morskiego Hufca Puck