Ostatnie pożegnie przyjaciela

Dnia 11 stycznia 2014 roku z bólem pożegnaliśmy Przyjaciela naszej drużyny Księdza Proboszcza, Prałata, Kanonika Stanisława Lenza. Wdzięczni jesteśmy, że spotkaliśmy Go na naszej drodze życia – Człowieka o ujmującym uśmiechu, wielkiej życzliwości i dobroci dla wszystkich.

,,Nasz Ksiądz" – takie określenie sprawiało Księdzu Stanisławowi największą przyjemność. Nasza wspólnota parafialna była dla niego autentyczną rodziną, z którą związał się na dobre i na złe. Znał nas wszystkich z imienia i nazwiska – często z dobrodusznym uśmiechem usprawiedliwiał nasze niedociągnięcia, bo wierzył w nas i wiedział, że z czasem każdy postara się być lepszym.

To do Niego odnoszą się słowa patrona naszej drużyny  Aleksandra Kamińskiego – "Nie tym jest wart człowiek, co przemyślał i przeżył, ale co zrobił dobrego na świecie…” – bo to właśnie Nasz Ksiądz szedł przez życie siejąc dobro. Nigdy nie czekał na słowo dziękuję – wszystko robił z myślą o Bogu, Najświętszej Marii Pannie i Bliźnich. W bólu pogrążeni harcerze i instruktorzy

phm. Wojciech Osowski
1 Harcerska Drużyna Turystyczna WANDRY