Harcerze uczestniczyli w Światowym Dniu Ziemi

Harcerze 11 Drużyny Harcerskiej z Wielkiego Klincza byli współorganizatorami Światowego Dnia Ziemi w Kościerzynie. Druhowie na licznych stoiskach prezentowali m.in. energię odnawialną minerały ziemskie oraz przeprowadzili liczne pląsy. Uczestnikom bardzo podobały się stanowiska i zabawy skautowe.

Wczoraj, Harcerze 11 Drużyny Harcerskiej z Wielkiego Klincza uczestniczyła w organizacji Światowego Dnia Ziemi, który się odbył pod hasłem „Zmieńmy Swoje Nawyki, a nie Klimat” w Kościerzynie. Nasi druhowie  wspólnie z LOP, KPP w Kościerzynie, PPSP, Nadleśnictwem Kościerzyna, MOPS-em i Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym byli współorganizatorami tej imprezy.

Harcerze na swych stoiskach prezentowali energię odnawialną , minerały ziemskie, odciski w piasku zwierząt. Druhny na scenie pomagały dh.phm. Ilonie Kościerskiej w organizacji konkursów ekologicznych oraz zabaw harcerskich. Po tych ostatnich duża liczba dzieci i młodzieży chce wstąpić do harcerstwa.

phm. Piotr Kwidziński
Hufiec ZHP Kościerzyna