Kurs Pierwszej Pomocy w Bytowie

W dniach 10-11.05.2014 r. w Bytowie odbył się zorganizowany przez Komendę Hufca ZHP Bytów 16-godzinny Kurs Pierwszej Pomocy. W szkoleniu wzięło udział 20 harcerzy.

W ciągu dwóch dni szkolenia wszyscy biorący udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych dowiedzieli się m. in. jak wykonywać poprawnie resuscytację krążeniowo-oddechową, jak opatrywać rany, jak wzywać pomoc, jak zachować się w czasie wypadku samochodowego oraz wiele innych, ważnych rzeczy. Dzięki instruktorowi, ratownikowi medycznemu Adamowi Stopie harcerze zdobyli wiedzę potrzebną do niesienia pomocy potrzebującym, ale także będą umieli zastosować ją w praktyce. Mamy nadzieję, że szkolenie sprawiło, iż mniej ludzi będzie bało się udzielać pomocy oraz ratować życie i zdrowie ludzi.

Szkolenie odbyło się dzięki dotacji ze Starostwa Powiatowego w Bytowie.