Hufiec Bytów na Rajdzie Mikołajkowym

W dniach 5-7 grudnia 2014 r. zuchy i harcerze z Bytowa spotkali się w podbytowskiej Ugoszczy w wyjątkowo „silnym” składzie. W tym terminie odbywał się bowiem Rajd Mikołajkowy organizowany przez Komendę Hufca ZHP im. Zawiszy Czarnego w Bytowie. W rajdzie uczestniczyło 90 osób, choć zapewne chciało więcej… Gdy tylko dowiedzieli się jakie niespodzianki przygotowali organizatorzy.

Już pierwszego dnia, po zakwaterowaniu, miała miejsce gra terenowa ze świątecznymi akcentami, podczas której kadra powróciła do czasów dzieciństwa i razem z uczestnikami świetnie się bawiła.

Drugi dzień to spore wyzwanie pod względem fizycznym. Nie na darmo w nazwie imprezy tkwiło słowo „rajd”. Po pokonaniu kilkunastu kilometrów połączonych z podziwianiem widoków i ciekawych terenów, a także po wykonaniu zadań typu: plama chemiczna, pierwsza pomoc, przyrodoznawstwo, przeprawa linowa, budowa szałasów i rozpalanie ognisk, harcerze wrócili zupełnie zmęczeni i głodni na miejsce noclegowe. Całe szczęście, że ciepły posiłek już na nich czeka Jeszcze tego samego dnia wszyscy uczestniczyli w biletowanych warsztatach z pierwszej pomocy, rękodzieła, teatralnych, zajęciach integracyjnych i innych. Jakie było zdziwienie gdy po długim i ciekawym dniu odwiedził nas też św. Mikołaj ze Śnieżynką, reniferami i co najważniejsze workiem prezentów. Każdy mógł liczyć na słodki prezent, oczywiście po wykonaniu określonego zadania.

Ostatni, trzeci dzień to oczywiście podsumowanie punktacji oraz wręczenie nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom rajdu. Gdyby tak jeszcze szkoła sama się posprzątała… Do zobaczenia za rok!

pwd. Monika Deja
Komendant Hufca Bytów