Sprawozdanie ze zbiórki publicznej przeprowadzonej w okresie od 20.12 2013 r. do 31.12.2014 r.

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej
Organizator: Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska
Adres: Gdańsk 80-823, ul. Za Murami 2-10
Pozwolenie: nr ROPS-P.622.46.13 z dnia 18.12.2013 r. wydane przez Marszałka Województwa Pomorskiego ze zmianą nr ROPS-P.622.8.14 z dnia 11.02.2014 roku oraz ROPS-P.622.19.14 z dnia 13.05.2014 roku.
Termin i miejsce: 20.12.2013 r. – 31.12.2014 r. zbiórka dobrowolnych wpłat na konto na terenie województwa pomorskiego oraz zbiórka ofiar do puszek kwestarskich oraz skarbon stacjonarnych na terenie powiatu chojnickiego, puckiego oraz miasta na prawach powiatu: Gdyni
Realizacja:
  • zbieranie ofiar do puszek kwestarskich oraz skarbon stacjonarnych, umieszczanych w obiektach, za zgodą ich właścicieli lub użytkowników: harcerze pomagali w pakowaniu do reklamówek artykułów zakupionych przez klientów sklepu, za co otrzymywali datki pieniężne wrzucane do opieczętowanych i ponumerowanych puszek ustawionych przy kasach. Jednostki harcerskie zbierały również środki do puszek podczas imprez w których biorą udział np. przedsięwzięcia dla rodziców zuchów i harcerzy, rajdy, biwaki oraz ważnych wydarzeń państwowych i świąt, a także podczas ogólnodostępnych imprez organizowanych przez hufiec np. dzień otwarty Hufca. Ponadto stałe skarbony zostały umieszczone w siedzibie Hufca oraz w Harcerskiej Bazie Obozowej w Czernicy.
  • konto bankowe: w czasie trwania zbiórki prowadzono działania promocyjne mające na celu zebranie środków finansowych na koncie bankowym, poprzez dobrowolne wpłaty. Niestety nie zgromadzono żadnych środków na koncie bankowym, które miały zostać przeznaczone na wsparcie projektu budowania przyjaźni polsko-ukraińskiej wśród młodego pokolenia.
Wyniki zbiórki publicznej:
  • do puszek kwestarskich oraz skarbon zebrano łącznie 2 378,80 zł (słownie złotych: dwa tysiące trzysta siedemdziesiąt osiem 80/100);
  • na koncie bankowym nie zebrano żadnych środków finansowych.
Wydatkowanie: Zebrane środki w kwocie 1 769,21 zł (słownie złotych: jeden tysiąc siedemset sześćdziesiąt dziewięc 21/100) przeznaczono na działalność programową drużyn harcerskich Hufca ZHP Gdynia (zakup materiałów programowych do bieżącej działalności podczas zbiórek drużyn), natomiast kwotę 609,59 zł (słownie złotych: sześćset dziewięć 59/100) na remont – po zalaniu – Stanicy Hufca w Gdyni przy ul. Prusa 9-11 (zakup farb i materiałów remontowych).
Koszty przeprowadzenia zbiórki: nie poniesiono żadnych kosztów przeprowadzenia zbiórki.

Komendant Chorągwi Gdańskiej ZHP hm. Artur Glebko
Skarbnik Chorągwi Gdańskiej ZHP hm. Marek Boraczyński

Gdańsk, dn. 29 stycznia 2015 r.