Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych w Bytowie

Harcerze z Hufca ZHP Bytów uczcili 1 marca pamięć Żołnierzy Wyklętych. Zorganizowali z tej okazji grę miejską z wykorzystaniem QR kodów, która nie tylko przedstawiała najważniejsze fakty z historii Żołnierzy Wyklętych, ale również była zachętą do ruchu na świeżym powietrzu oraz do wysiłku umysłowego.

1 marca cała Polska obchodziła Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Również harcerze i zuchy z Hufca ZHP im. Zawiszy Czarnego w Bytowie postanowili uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób, a przy okazji przybliżyć mieszkańcom naszego miasta tragiczną historię żołnierzy walczących z władzami komunistycznymi po II wojnie światowej. Aby tego dokonać zorganizowana została gra miejska z wykorzystaniem QR kodów, która nie tylko przedstawiała najważniejsze fakty z historii żołnierzy wyklętych, ale również była zachętą do ruchu na świeżym powietrzu oraz do wysiłku umysłowego. Drogę przez miasto wytyczały bowiem kolejne zagadki, będące dla niektórych sporym problemem.
Na zakończenie gry wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów, czyli pwd. Katarzyny Łasińskiej, pwd. Moniki Deja oraz całej 33 Bytowskiej Drużyny Harcerskiej „Przyzwoici”, własnoręcznie wykonane flagi oraz biało-czerwone balony. Gra cieszyła się sporym zainteresowaniem, pomimo niezbyt zachęcającej pogody.
Dziękujemy za udział w grze wszystkim mieszkańcom Bytowa i zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach.

Informację przekazała pwd. Monika Deja, komendnatka Hufca ZHP Bytów
Zdjęcia: Kazimierz Rolbiecki