Integracja w Słupsku

Po raz kolejny drużyny z Hufca Ziemi Słupskiej spotkały się na wspólnej zabawie. Tym razem wybrali się na strzelnicę sportową, co udało się zorganizować dzięki pomocy i uprzejmości Klubu Strzeleckiego „GRYF” oraz wykładowcom Szkoły Policji w Słupsku.

Hufiec ZHP Słupsk już po raz trzeci w tym roku spotykał się by pomóc swoim harcerzom lepiej się poznać, ale i doświadczyć czegoś nowego. Na pierwszym spotkaniu można było powspinać się pod okiem instruktora na sztucznej ściance wspinaczkowej, a na drugim zagrać w przeróżne gry planszowe.

Pomysł na trzecie spotkanie został podsłuchany u harcerzy, którzy wyraźnie chcieli spróbować swoich sił na strzelnicy. Bardzo duży udział w zorganizowaniu spotkania miał asp. Jakub Sawicki, którego poprosiliśmy o pomoc. Pzygotował niezbędny sprzęt i miejsce, a także drobny upominek dla uczestników – dyplom udziału w zajęciach strzeleckich.

Każdy miał możliwość postrzelać ze sportowego karabinka pneumatycznego do celu z 10 i 15 metrów. Z pozycji siedzącej i stojącej (nie było lekko utrzymać tak ciężką broń). Wszytskim szło zadziwiająco dobrze, a niektórych na tyle zabawa zainteresowała, że postanowili zapisać się do klubu. Swoje wyniki każdy zabrał ze sobą do domu.
Dwie godziny spotkania minęły bardzo szybko. Wszyscy czuli niedosyt i wypytywali o kolejne spotkanie. Trochę jednak czasu minie – następne przewidziane jest dopiero we wrześniu. Może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy!

Zainteresowanych strzelaniem odsyłamy do Klubu Strzeleckiego:

Joanna Król
Hufiec Ziemi Słupskiej