Bytów w Bieszczadach

W dniach 16-27 sierpnia grupa harcerek i harcerzy z Hufca Bytów wybrała się na obóz wędrowny w Bieszczady. Po wielogodzinnej podróży harcerze wysiedli w Komańczy, gdzie zaczęła się ich bieszczadzka przygoda. Każdy kolejny dzień przynosił nowe wyzwania na szlaku. Pierwszą górą, której szczyt zdobyli uczestnicy obozu była Falowa. Następnym celem wędrówki były Połoniny: Wetlińska i Caryńska, a także Smerek. Ładna pogoda pozwoliła harcerzom cieszyć się piękną panoramą gór. Oczywiście, nie mogło zabraknąć również zdobycia najwyższego szczytu Bieszczad- Tarnicy. Kolejnym etapem wędrówki były Wielka i Mała Rawka oraz Krzemieniec, gdzie stykają się ze sobą granice trzech państw- Polski, Ukrainy i Słowacji. Ostatnim przystankiem naszego obozu była Solina, gdzie zobaczyliśmy zaporę, a także popłynęliśmy w rejs statkiem wycieczkowym po Jeziorze Solińskim. Każdy szczyt zdobyty był przez nas dużym wysiłkiem, dlatego po przyjeździe do Bytowa byliśmy z siebie dumni. Urok gór sprawił, że wszyscy pokochali Bieszczady – niektórzy po raz pierwszy, inni po raz kolejny.

dh Anna Boberek
33 BDH "Przyzwoici"