Portowa wystartowała!

3-4 października w Nowym Dworze Gdańskim odbył się Start Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk- Portowa: 130 osób, w tym zuchy, harcerze i instruktorzy.

Zadanie nie było proste: musieliśmy uratować mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego.  A co takiego im się stało? Otóż zachorowali oni  na bardzo pospolitą chorobę, jaką jest zanik pamięci… Mieszkańcy zapomnieli, że nasza ojczyzna jest piękna! Że ich rejon, Żuławy Wiślane, to cudowna kraina!

Idąc tropem Questingu Żuławskiego  zuchy i harcerze dowiedzieli się wielu faktów i ciekawostek o dziedzictwie kulturowym i historycznym Nowego Dworu Gdańskiego. Podczas wędrówki mieli za zadanie zrobić również zwiad i kilka zdjęć oraz filmiki z miejscową ludnością, dzięki czemu wnieśli nieco naszej harcerskiej pozytywności wśród mieszkańców! Mieliśmy również  okazję wziąć udział w harcerskiej wersji  bookcrossingu- polecamy taki sposób nadania drugiego życia zakurzonym książkom.

Podczas apelu oprócz wyłonienia zwycięzców biwaku, którymi okazała się 45 Drużyna Harcerska „Bukowina”  zostały również ogłoszone wyniki współzawodnictwa  za poprzedni rok harcerski (1 miejsce zajęły 3 GGZ „Kubuś Puchatek” oraz 7 GDH „Ryś”). Przywitaliśmy również oficjalnie nowe jednostki oraz instruktorów w naszym Hufcu. DO snu utuliła nas bajka puszczana na dużym ekranie.

Mówi się, że: "Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi , zaś potem napięcie ma nieprzerwanie rosnąć". Podobnie jest z Rokiem Harcerskim, a póki co  zapowiada się fantastycznie!

sam. Katarzyna Janzer
Przyboczna 68 PDH „Nautilus”
Bałtycki Hufiec Gdańsk-Portowa