Niech zabłyśnie iskra

W Lipnicy w dniach 22-24.04.2016 r. harcerze z Hufca ZHP Bytów i gościnnie dwie drużyny z Hufca ZHP Kościerzyna spotkali się na IV Biwaku „Wiosenna Iskra”. Przez trzy dni integrowali się i wspólnie odkrywali harcerskie idee.

Już pierwszego dnia udaliśmy się na grę, której głównym celem była integracja wszystkich drużyn. Tego wieczora odbył się też kominek. Tematy, jakie były na nim poruszane to m.in. marzenia i autorytety oraz czy warto jedne i drugie posiadać.

Kolejny dzień oznaczał nowe wyzwania na harcerskim szlaku. Słowa ”Harcerstwo doda Ci skrzydeł” przyświecały sobotniemu biegu terenowemu. Dmuchanie balonów na czas, strzelanie z łuku, układanie najdłuższego węża z szyszek czy przenoszenie wody z jednej miski do drugiej za pomocą folii to tylko część zadań, które czekały na nas na trasie. Dzięki takim zadaniom integrowaliśmy się i odkrywaliśmy harcerskie ścieżki. Po obiedzie przyszedł czas na robienie latawców. Część harcerzy wykonała własnoręcznie swój pierwszy w życiu latawiec. I mimo, że nie wszystkim latawcom udało się potem wznieść w powietrze, to i tak sprawiło nam to wiele radości. Po zajęciach przyszedł czas na tańce harcerskie – idealny sposób na integrację i spożytkowanie energii, która nam jeszcze została. Wieczorem udaliśmy się na ognisko z kiełbaskami, któremu towarzyszyła śpiewy i wyjątkowa atmosfera.
Ważną częścią tego dnia było podążanie za światłem, które doprowadziło harcerzy w okolice jeziora. To tam obejrzeliśmy przedstawienie, którego główne motto brzmiało „Hakuna Matata” i dowiedzieliśmy się, czym różni się harcerz od innych ludzi.

Biwak pomógł nam zrozumieć, dlaczego harcerstwo pełni tak ważną rolę w naszym życiu oraz dlaczego warto mieć marzenia. Iskrę, która rozpaliła się w naszych sercach na nowo zachowamy do następnego roku, do następnej Wiosennej Iskry.

Fotorelacja dostępna tutaj, na stronie Facebook oraz na stronie www Hufca

dh. Anna Boberek
Zespół ds. promocji