#harcerskielato w Hufcu Czarna Woda

Swoją harcerską akcję letnią 11 DH Szafirowe Szeregi im. rtm. Witolda Pileckiego przeżyła w dniach 14-21.07 w HBO Leśna Huta, wcielając się w postaci Wikingów. Fabuła pozwoliła na wszechstronne rozwijanie talentów, ponieważ były zajęcia plastyczne, pionierka obozowa, praca z mapą, piesze wędrówki do ciekawych miejsc, turniej plemion, a także nauka gry w szachy wikingów i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Poznaliśmy kulturę, runy, wierzenia nordyckie i drakkary wikingów. Kadra wcieliła się w mieszkańców niebios Thora, Sif i Freję, oboźny został wróżbitą, a zastępy plemionami historycznych wodzów. Zaś 4 DH „Kotwica” im. Księcia Świętopełka II Wielkiego oraz 7 DH „Gryf” im. Lecha Bądkowskiego przeżyli swój obóz wędrowny w Szklarkiej Porębie w dniach 17-25.07. Chodzili po Karkonoszach oraz Górach Izerskich, w których zdobyli szczyt Wysoki Kamień (1058 n.p.m.). Wędrowali pośród Szrenickich Mokradeł, gdzie swoje źródła ma Szrenicki Potok, przepływający niedaleko bazy obozowej. Podczas wędrówki po czeskiej stronie Karkonoszy dotarli do źródeł jednej z najdłuższych rzek Europy, Łaby. Zobaczyli również Wodospad Łaby wysokości 35 metrów, jeden z największych i najbardziej znanych czeskich wodospadów.
Z harcerskim pozdrowieniem,

HO Dorota Skrzyńska