Z ekologią za pan brat – star harcerski Hufca Bytów

W miniony weekend harcerze z bytowskiego Hufca ZHP rozpoczęli nowy rok harcerski. Przez trzy dni poznawali tajniki świata ekologii.

W tym roku tematem Startu naszego hufca była ekologia. Już pierwszego dnia odbyła się wielka gra planszowa wprowadzająca nas w temat recyklingu. Tego samego dnia odbyło się też świeczkowisko. Drużyny przedstawiły na nim swoje pomysły na to, co można zrobić z koszulki. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością, a niektóre pomysły były naprawdę zdumiewające. Niesamowite jak wiele rzeczy można zrobić ze starej koszulki, jedna z drużyn przedstawiła aż 145 pomysłów!

Następnego dnia podczas biegu ekologicznego trzeba było zmierzyć się z przeróżnymi zadaniami krążącymi wokół tematyki biwaku. Były to m.in. rozpoznawanie chronionych zwierząt, segregacja rozrzuconych śmieci czy nakręcenie filmu promującego pomoc dla pszczół. Po biegu przyszedł czas na wyczekiwany przez nas obiad. Ale tym razem sami musieliśmy chwycić kociołki i przygotować sobie dania. Tak nam wszystkim zasmakowały, że przez długi czas nie mogliśmy od nich odejść. Po grze wieczornej odbyło się ognisko, ostatnie już na tym biwaku.

W atmosferze ekologicznej weekend dobiegł końca. Dowiedzieliśmy się jak ważne jest dbanie o nasze środowisko i w jaki sposób możemy je chronić. Wiedza ta będzie nam towarzyszyć nie tylko w nowym roku harcerskim, ale przez całe nasze życie
Tak właśnie pełni nowej pozytywnej energii wkroczyliśmy w kolejny rok harcerski.

Biwak współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Bytowie

dh. Anna Boberek