Bytowscy harcerze muzyką połączeni

26 listopada w Bytowskim Centrum Kultury odbyła się kolejna edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej. Harcerze z bytowskiego hufca mieli okazję zaprezentować się na scenie i pokazać swoje muzyczne talenty.

W tym roku można było posłuchać występów gromad, drużyn i solistów. W kategorii gromady zuchowej zwyciężyły ex aequo 7 BGZ „Leśne Ludki” i zuchy z 43 PWDH „Zakorzenieni”. W kategorii drużyn harcerskich i starszoharcerskich zwyciężyła 104 Próbna BDSH „Wendigo”. Również w kategorii solistów została wyłoniona zwyciężczyni – Kamila Grzenkowska z 43 PWDH „Zakorzenieni”. Piosenki, które mogliśmy usłyszeć to m.in. „Jestem wędrowcem”, „Zielony Płomień” i „Czar ogniska”. Nagrodami dla zwycięzców i pozostałych uczestników były m.in. instrumenty muzyczne, które przydadzą się nam na harcerskim szlaku muzycznym.

Bardzo szybko załapaliśmy muzycznego bakcyla. Pokonaliśmy stres i zaśpiewaliśmy najlepiej jak potrafimy. Włożyliśmy w to dużo serca, ale opłaciło się. Dzięki temu poznaliśmy kilka nowych piosenek, które z pewnością będą przez nas śpiewane na niejednym ognisku.

Impreza została sfinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Bytowie, Gminy Bytów oraz Komendy Hufca ZHP Bytów.
Serdecznie dziękujemy!

Z harcerskim pozdrowieniem,