Rekordowy finał WOŚP w Bytowie

Rekord w Bytowie pobity o prawie 20 tysięcy złotych ! Suma, którą udało się uzbierać podczas tegorocznego finału w Bytowie i okolicach wynosi 85 117, 85 złotych! Przez cały weekend Bytów grał z WOŚP „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.”

W tym roku Sztab WOŚP zaprosił bytowiaków do wspólnego grania już w sobotę. Dzień zaczął się na sportowo. O godzinie 11 na bytowskim stadionie pojawiło się około 50 biegaczy i kijkarzy, którzy wzięli udział w 1 edycji Bytowskiego Biegu i Marszu „Rozgrzej serce z WOŚP”. W śniegu i mrozie pokonali trasę około 5 km. Pierwszy z mężczyzn na metę przybiegł Damian Wnuk, a wśród kobiet pierwsza była Justyna Nowodworska. Wśród kijkarzy na mecie jako pierwsza pojawiła się Marta Słomińska.

Po zakończonym biegu wszyscy uczestnicy spotkali się przy ognisku. Najlepsze trzy osoby otrzymały symboliczne statuetki, pozostali uczestnicy wylosowali pamiątkowe nagrody (np. koszulkę „Bytów Miasto na Kaszubach”, polarowe kominy, wejściówki na bytowski basen, vouchery do Kina „Albatros”, filmy na DVD i płyty. Nagród wystarczyło dla każdego!

W sobotni wieczór w Kinie „Albatros” zagraliśmy dla WOŚP film „Przełęcz ocalonych”. Po raz pierwszy pieniądze zbierane były w taki sposób. Film obejrzało około 55 osób.

W niedzielę Bytów i okolice zaczerwienił się sercami WOŚP. Około godziny 9.00 w ulicach miasta pojawiło się ponad 100 wolontariuszy z puszkami, którzy z uśmiechem na twarzy zbierali pieniądze. Mimo śniegu i niskiej temperatury nie poddawali się. Sztab zadbał o komfort wolontariuszy, którzy w ciągu dnia przychodzili do BCKu na ciepłą herbatę, gorącą zupę z restauracji Kaszubianka oraz na słodkie bułki i pączki ufundowane przez wszystkie bytowskie piekarnie i cukiernie. A w jednej z puszek wolontariuszy znalazło się ponad 2 tysiące złotych.

Finał oficjalnie rozpoczął Wiceburmistrz Jacek Czapiewski wręczając w Bytowskim Centrum Kultury nagrody najlepszym szkołom, które organizowały imprezy i zbiórki u siebie. W tym roku najlepsze okazały się: Szkoła Podstawowa nr 2, która zebrała 2 350,61 zł, Gimnazjum nr 2 – 1 604,38 zł oraz Zespół Szkół Ekonomiczno Usługowych, który zebrał 1 000,74 zł.

Bytowskie Centrum Kultury tętniło życiem dzięki występom bytowskich artystów i zespołów. Na scenie zagościli m.in. Journey to The East oraz Paradoxxx. A koncert główny dała grupa „Nagła zmiana klimatu”. Nie zabrakło ruchu. Na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Tańca Top Toys w Bytowie, którzy swoimi występami rozgrzali atmosferę w sali bytowskiego kina.

Na bytowskim rynku dzięki uprzejmości Szkółki Jeździeckiej Baba Jaga można było przejechać się na kucach. W BCKu można było przyjść do Orkiestrowej Kawiarenki napić się kawy, herbaty oraz zjeść słodkości upieczone przez harcerzy. Nie zabrakło również Loterii Fantowej, który jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Odbyła się też licytacja, na której, niektóre rzeczy przekraczały sumę aż 400 złotych. Podczas licytacji zebrano prawie 8 tysięcy złotych. Fanty zostały przekazane dobrowolnie prze wiele
bytowskich sklepów, firm, zakładów oraz osób prywatnych.

Finał zakończył się na dziedzińcu bytowskiego zamku tradycyjnym światełkiem do nieba, poprzedzonym pokazem Fire Show grupy Muspel.

Bytowski Sztab zagrał w Bytowie już po raz dwudziesty. Dziękujemy władzom miasta, współorganizatorom oraz sponsorom nagród, a przede wszystkim wolontariuszom, którzy dali z siebie wszystko, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy.

GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!
SIEMA

Z harcerskim pozdrowieniem,