VIII Harcerski Kurs Spadochronowy Chorągwi Gdańskiej

Zajęcia na kursie będzie prowadził instr. spad. Stanisław Blezień. Cześć organizacyjna i teoretyczna zostanie przeprowadzona w Gdańsku, zaś szkolenie naziemne na Lotnisku Aeroklubu Elbląskiego w Elblągu. Skoki będą wykonywane z samolotu AN-2. Kurs obejmuje:

•    Szkolenie teoretyczne
•    Zajęcia praktyczne
•    3 skoki ze spadochronem (na linę)

1.    Termin:

8-10 czerwca 2017
Harmonogram:
08.06.2017, godz. 17:00 – Dom Harcerza, kwestie organizacyjne + szkolenie teoretyczne
09.06.2017, godz. 8:00 – 18:00 –  Lotnisko Elbląg – szkolenie teoretyczne + praktyczne
10.06.2017, od rana – Lotnisko Elbląg – skoki

2.    Warunki przyjęcia:
•    Ukończone 16 lat, dla niepełnoletnich zgoda obojga rodziców
(poświadczona notarialnie lub podpisana w obecności instruktora spadochronowego)
•    Wypełnienie formularza zgłoszeniowego Ciężar ciała kursanta nie może przekroczyć 90 kg
•    Uiszczenie opłaty za kurs

3.    Opłaty:
•    Kurs (teoria + 3 skoki)  –  700 zł
•    Zadatek na koszty administracyjne i obowiązkowe ubezpieczenie OC – 120 zł
 Razem: 820 zł

4. Zgłoszenia:

Zgłoszenia uczestników proszę nadsyłać za pomocą formularza do dnia 19 maja 2017

———————
UWAGI:
1. Cena kursu nie obejmuje wyżywienia, przejazdu i noclegów!
2. Ze względu na warunki atmosferyczne i specyfikę sportu – kurs, szkolenie lub skoki mogą odbyć się w innym terminie.
3. Z uwagi na wykorzystywany w szkoleniu sprzęt maksymalna waga skoczka może wynosić 90 kg.
4. Na terenie Lotniska Aeroklubu Elbląskiego istnieje możliwość postawienia własnych namiotów lub noclegów w pomieszczeniu oraz korzystania z sanitariatów i ciepłej wody – za opłatą.
5. Z lotniska do centrum Elbląga jest około 30 min pieszo, jakieś 15 min do dworca PKP/PKS. Najbliższy sklep ok. 10 min pieszo.
6. Więcej informacji w następnych komunikatach!

Wszelkie pytania odnośnie kursu należy przesyłać na adres lotnictwo@gdanska.zhp.pl

———————
Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!
phm. Piotr Gryziak HR
Inspektorat Lotniczy Chorągwi Gdańskiej