XXX Jubileuszowy RŚPG

W dniach 10-12. listopada odbędzie się XXX Rajd Śladami Przeszłości Gdańska, organizowany przez Hufiec Gdańsk-Śródmieście. Jak co roku zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy będą mogli współzawodniczyć ze sobą, poznając przy okazji historię Gdańska.

W tegorocznej edycji uczestnicy będą mieli okazję poznać historię Kaszub, dowiedzieć się co w Gdańsku robił Napoleon Bonaparte oraz rozwiążą zagadkę śmierci Arenda Dickmanna. To wszystko odbędzie się w klimacie gdańskich tramwajów, które będą głównym środkiem lokomocji. Jak co roku, na RŚPGpojawi się także trasa dla seniorów, dzięki której dawni komendanci oraz współorganizatorzy Rajdu będą mogli powspominać stare, dobre czasy.

Podczas trwania Rajdu Śladami Przeszłości Gdańska, w sobotę 11. listopada, odbywa się Święto Niepodległości. Jak co roku, uczestnicy Rajdu będą mieli okazję wziąć udział w Paradzie, organizowanej przez Miasto Gdańsk z tej okazji.

Ostateczny termin zgłoszeń mija 31. października, więc czasu nie zostało już za wiele! Więcej informacji na temat zgłoszeń i samego rajdu znajdziecie na stronie www.rspg.gdansk.zhp.pl oraz w regulaminie.

Do zobaczenia w Gdańsku!
Z harcerskim pozdrowieniem,