Zlot Absolwentów MAK – 21 stycznia 2018 r.

W 1996 roku grono instruktorów spędziło dwa tygodnie w Bieszczadach na kursach drużynowych i kadry kształcącej w ramach LASu. To tam ma początki historia Szkoły Instruktorskiej Chorągwi Gdańskiej ZHP „Macierzysta Akademia Kształcenia”. Zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek mieli okazję zetknąć się z MAKiem w ramach swojej harcerskiej przygody. Spotkajmy się 21 stycznia, przeżyjmy wspólnie warsztaty, spotkajmy się, porozmawiajmy i powspominajmy 😉

Ruszamy ze zgłoszeniami na Zlot Absolwentów – zasada jest jedna – kto pierwszy ten lepszy. Ilość miejsc na poszczególnych warsztatach ograniczona do 15-20 osób. Link do zapisów: http://tnij.at/zlotabsolwentowmak lub https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…
Pytania kierujcie na adres mak@gdanska.zhp.pl
Na zgłoszenia czekamy do 15 stycznia 2018 roku.

Po zgłoszeniu otrzymasz dodatkowe informacje organizacyjne

Opis zajęć:
Wychowanie duchowe i religijne w drużynie/gromadzie

Jak ugryźć temat rozwoju duchowego w drużynie lub gromadzie? Czy rozwój religijny i duchowy to to samo? Czy warto rozmawiać na ten temat w drużynie? Na te i wiele innych nurtujących czy trudnych pytań znajdziesz odpowiedź podczas warsztatów z hm. Anną Deptułą.

Ładny program, ładne kształcenie

Kształceniowiec? Programowiec? Warsztaty pt. Ładny program, ładne kształcenie są skierowane do wszystkich osób, które pragną prowadzić zajęcia wzbudzające emocje i budujące charakter. Czyli jak nie zanudzić uczestnika a skutecznie przekazać mu treści w odpowiednio oprawionych zajęciach przedstawi hm. Jacek Grzebielucha.

Wypalane okładki

Potrzebujesz twórczego uniesienia? Twój śpiewnik, kronika czy inny zeszyt potrzebuje nowej aranżacji? Nie ograniczaj się! Zapraszamy na zajęcia pt. Wypalane okładki prowadzone przez hm. Annę Pokrzeptowicz, hm. Dorotę Łoś, hm. Magdalenę Jankowską, pwd. Pawła Fiszera, podczas których będzie okazja oddać się swojej twórczości przygotowując zindywidualizowaną okładkę ze sklejki.

Zajęcia ruchowe – gimnastyka, streching,

Niedzielny Zjazd Kadry Zlotu przyprawia Cię o drętwotę mięśni i stawów? Zatem hm. Zenobia Glac-Ściebura zaprasza Cię na poranny stretching i naukę szybkiej regeneracji zmęczonego ciała i ducha. Z pewnością przyda się wygodny strój, kawałek swojej maty, mały ręcznik i kubek. Nie zapomnij o wodzie i ubraniu skarpet bez dziur 🙂

Męski rozwój i wychowanie

Prawdziwy mężczyzna to Ty? Jeśli tak, to zajęcia idealne dla Ciebie! Podczas warsztatów będzie podjęta próba odkrycia słabo znanych lądów w podróży męskiego doskonalenia. Znajdzie się też czas na prawdziwą męską rozmowę, wymianę doświadczeń – tych życiowych i harcerskich. Mocnym uściskiem dłoni zaprasza hm. Maciej Szafrański na zajęcia pt. Męski rozwój i wychowanie.

Edukacja przez ruch

Trzy magiczne słowa: drama, kinezjologia, origami. Co mogą mieć wspólnego? Tego dowiesz się na warsztatach, na które zaprasza hm. Dorota Łoś, podczas których zostaną zgłębione tajniki nauki przez ruch.

ABC terenoznawstwa

Znasz powiedzenie „Harcerze wyjmują mapę-będą o drogę pytać”? Może czas wsadzić je do lamusa i pokazać, że możemy wyznaczyć drogę samodzielnie i jeszcze dotrzeć do celu! Podczas warsztatów można między innymi dowiedzieć się czym różni się podziałka od skali, jak wyznaczyć strony świata, jak poruszać się na azymut oraz zostaną zdradzone sztuczki z działu geometrii euklidesowej. Jeśli pogoda pozwoli poharcujemy w terenie, a to wszystko z hm. Markiem Boraczyńskim

Braterstwo
W obecnym pędzie i częstym barku czasu i natłoku zajęć marzysz o chwili wzajemnego zrozumienia, poszanowania odrębności, tolerancji, wzajemnego czerpania z dorobku naszych społeczeństw? Jeśli weźmiesz udział w zajęciach, będziesz mieć okazję poczuć na nowo smak przyjaźni, ciepła i życzliwości. Pojęcie braterstwa na różnym etapie rozwoju przybliży hm. Magdalena Jankowska.

Komenda MAK