Start Kwidzyniaków z jubileuszem w tle

W ostatni weekend lata 21-23 września 2018 odbył się Harcerski Start Hufca ZHP im. Kwidzyniaków. Zuchy, harcerze i instruktorzy w licznie 200 osób włączyli się w ogólnopolską akcje „Mamy Moc” do której zaprosili również rodziców współpracujących z Hufcem w ramach projektu „Rodzina to podstawa”.

Uczestnicy od piątku do niedzieli zmagali się z różnymi zadaniami w leśnej obozowej bazie skautowej w Orkuszu. Tegoroczny start przygotowała i koordynowała 3 Kwidzyńska Drużyna Harcerska „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich, która obchodziła również swój XV jubileusz istnienia drużyny. Wieczór był spotkaniem urodzinowym z dużą ilością trójek czyli laurek dla jubilatów, które wręczano w dowcipny sposób na czele z komendantem phm. Andrzejem Delewskim. Gości byli również byli członkowie tej drużyny ze swoimi rodzinami. Wzruszające i budujące chwile. Sobotni poranek przebiegł na grze terenowej której tematem była komunikacja międzyludzka. Odbyły się warsztaty kulinarne. Festyn rodzinno-sportowy pt. „W rodzinie siła” był chwilą, w której rodzice ze swoimi pociechami mogli zmierzyć się w rożnych konkurencjach sportowych dedykowanych odzyskaniu przez Polskę niepodległości. To szczególny rok dla kwidzyńskiej harcerskiej braci. Hufiec przeżywał dwa zloty: własny, w lipcu w ramach HAL’2018 w Siemianach  i ogólnozwiązkowy, w sierpniu na Wyspie Sobieszewskiej. Jesteśmy dumni z kontynuacji metody harcerskiej w Hufcu i w drużynach. Czuwamy!

Z harcerskim pozdrowieniem,
hm. Dorota Łoś