Biwak „Folk – fik Tour z Mikołajem”

Grudzień w naszym Hufcu jest zawsze barwny, wesoły i pełen niespodzianek.
Tegoroczne spotkanie mikołajkowe dla zuchów zbiegło się z jubileuszowym biwakiem 4. Drużyny Harcerskiej „Puszcza” im. Olgi i Andrzeja Małkowskich,która świętowała swoje 15-lecie istnienia. Na swoje urodziny członkowie drużyny zaprosili zuchów i harcerzy z Hufca ZHP Kwidzyn. Wszystkich na biwak w swe gościnne progi przyjął Zespół Szkół w Sadlinkach. Harcerze wzięli udział w grze o dh Andrzeju Małkowskim, a zuchy przygotowały huczne powitanie dla Mikołaja A.D.2014. Najmłodszy uczestnikiem biwaku był czterolatek.
Była majsterka, wspólne pląsy i popisy przed obliczem świętego. Spotkanie było w stylu folk. Słuchanie tradycyjnej muzyki ludowej sprawiło wiele radości dzieciakom, które mogły improwizować i tworzyć ruchowe historie z życia Mikołaja i jego świty. Życzył on zuchom mocy i dzielności w zabawie i działaniu oraz tradycyjnie wesołych świąt! W nocy do wystawionych przez zuchy butów wpadły prezenty!

Czuj!
Meldowała hufcowa skryba, grzeczna i dumna z zuchowej i harcerskiej postawy.
hm. Dorota Joanna Łoś
Członek Komendy Hufca Kwidzyn