Biwaki zimowe w Bytowie

Jak najlepiej rozpocząć ferie? Oczywiście wspólnie ze swoją drużyną na biwaku harcerskim! Trzy bytowskie drużyny stwierdziły, że weekend 12-14 lutego 2016 roku jest dobrą okazją na integrację członków drużyny oraz świetnym pomysłem na rozpoczęcie ferii.

Każda z drużyn spędziła ten weekend w innym miejscu, w inny sposób. Jak dokładnie?
13 Drużyna Harcerska „Pozytywnie zakręceni” im. Roberta Baden-Powella spędziła wspólnie czas w Szkole Podstawowej nr 1, a podczas biwaku bardzo intensywnie spędzali czas na: grze terenowej, warsztatach, alarmie nocnym połączonym z grą z fabułą, czy grze z QR-kodami. Sobotni wieczór z kolei upłynął pod znakiem zadumy, poszukiwania własnej drogi i myśleniu o rozwoju osobistym. Taki był bowiem temat kominka, podczas którego uczestnicy wymyślali swoje życiowe marzenia. Podczas biwaku jedna osoba złożyła Przyrzeczenie Harcerskie.

33 Bytowska Drużyna Harcerska "Przyzwoici" im. Jana Bytnara za port obrała LO w Bytowie, gdzie przez trzy dni poznawała historię ludzi morza, czyli słynnych podróżników i odkrywców. Biwak ten był kolejnym zadaniem wykonywanym na Chorągwianą Odznakę Rodło, więc czas naszym harcerzom upłynął pod znakiem kotwicy. Poznawaliśmy również piękne okolice Bytowa, szkoliliśmy się z zakresu pierwszej pomocy, a z okazji walentynek zorganizowaliśmy Randkę w ciemno, która dostarczyła nam mnóstwa uśmiechu i zabawy. Podczas biwaku dwie nasze druhny złożyły Przyrzeczenie Harcerskie.

43 Parchowska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Zakorzenieni” swój pierwszy biwak drużyny odbyła w nowej harcówce mieszczącej się w siedzibie parchowskiego GOK-u. Dla nie których zuchów był to pierwszy biwak, podczas którego przeżyły swoją pierwszą grę nocną. Drużyna przez cały czas integrowała się podczas wspólnych wędrówek, gier terenowych czy świeczkowiska. Podczas jednej z wędrówek odwiedzili zaprzyjaźnionego leśniczego. W wolnych chwilach urządzali swoją nową harcówkę oraz przygotowywali się do nadchodzącego hufcowego Dnia Myśli Braterskiej, który odbędzie się właśnie w Parchowie.

Dla bytowkskich zuchów i harcerzy ferie rozpoczęły się bardzo pozytywnie, życzymy wszystkim aby reszta ferii również była pozytywna i udana 😉

Więcej szczegółów na facebooku Hufca ZHP Bytów

pwd. Katarzyna Łasińska