Czernickie Ł.RO na finiszu!

W dniach 08-21 lipca odbyły się rozgrywki w ramach obozowego Ł.RO 2012 w Czernicy. Pomysł wypłynął jako naturalna kontynuacja obozowego Mundialu z 2002 i 2006 roku.

Przygotowania nie trwały długo – jako że piłka jest jedna a bramki są dwie, natychmiast znalazło się osiem drużyn uczestniczących. Wciśnięcie rozgrywek w program nie było aż takie trudne i można było cieszyć się dodatkową rozrywką. Kim byli ci szczęściarze?

KOMENDA – czyli obsługa i komenda bazy HBO Czernica Hufca Gdynia Chorągwi Gdańskiej

SZWECJA – Leśna Szkółka Kaszuby ze Sztokholmu i okolic

URSYNÓW – 30 Próbna Warszawska Drużyna Harcerska i 30 Warszawska Gromada Zuchowa Hufca Ursynów Chorągwi Stołecznej

PIASECZNO – 21 Drużyna Harcerska, 41 Drużyna Harcerska i 33 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Hufca Piaseczno Chorągwi Stołecznej

KRAKÓW – Szczep Wigry Hufca Kraków-Śródmieście Chorągwi Małopolskiej

KEJA – 7 Gdańska Integracyjna Drużyna Harcerska „Keja” im. kmdr Bolesława Romanowskiego

JASIEŃ – Szczep Jasień

BURZA – Szczep Burza

Gdzie ostatnie trzy ekipy formowały razem Zgrupowanie Obozów Hufca Gdańsk-Śródmieście Chorągwi Gdańskiej.

Tabele, które wisząc na stołówce skutecznie odciągały harcerzy od posiłków. Fot. Krzysztof Łankowski.

Rywalizacja była zacięta, nie obyło się od kontuzji i zranień, faule były rzadkie, a decyzje sędziego słuszne i niepodważalne, aż rozgrywki dobiegły końca – w starciu w finale w sobotę 21 lipca SZWECJA pokonała PIASECZNO 3:0!

Na pewno nie może smucić fakt, że jedyną ekipą z Chorągwi Gdańskiej która wyszła z grupy była KOMENDA – przecież wszyscy świetnie się spisali i dawali z siebie wszystko, a to jest najważniejsze  🙂

Zupełnie osobno funkcjonowała tabela oceniająca najlepszy doping. Liczyła się fantazja, jednolitość strojów zarówno drużyny jak i zagrzewających do gry, moc gardeł i doping pozytywny (nie negatywny, skierowany do kibiców i graczy przeciwnej drużyny). W tej rywalizacji najlepszą drużyną okazała się być reprezentacja PIASECZNA, która finezyjnymi hasłami wyśpiewała sobie zwycięstwo w tym zakresie.

Ł.RO dobiegło końca, zwyciężyli Kaszubi. Można znów przez rok odpoczywać od biegania za piłką… Albo przez kolejny rok ćwiczyć, by na następnych obozowych rozgrywkach odnieść sukces!

pwd. Jacek Grzebielucha
Wydział Promocji i Informacji